Halledemediğim Tek Problem Yardım Lütfen (ecn 017152)

SonOpelci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 2005 model astra h var benzinli tüp yok aracımda.Aldıktan sonra silkeleme problemimiz çıktı.Silkeleme yaptıktan sonra gaza yüklenince kesiyor silkelemeyi.Filtreler değişti egr temiz boğaz kelebeği temizlendi buji bobin değişti.Olması gerekenler yapıldı diye düşünüyorum ama hala devam etmekte.ECN 017152 bu hata devamlı çıkıyor.Hatayı sildiriyorum arabanın çekişide düzeliyo 2 yada 3 gün sonra tekrar çıkıyor hata varken arabanın çekişi düşüyor gazı yavaş yavaş yiyor isteksizleşiyor.Sanki bişey arabayı tutuyorda bırakmıyor.Hatayı silince kükrüyor.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.
user_offline.gif

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam yabancı forumlardan konuya biraz bakındığım zaman 017 ile başlayan hataların Yakıt Sistemiyle ilgili olduğunu gördüm. 017152 hatasını veren bir H kasa sahibinin EGR kanallarının temizlenmesiyle sorunun çözüldüğünü yazmış EGR kanallarının ne olduğunu bilmiyorum açıkcası. Peki hocam servis ne diyor bu sorunla ilgili olarak ?

SonOpelci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yetkili servise götürmedim hocam.Saatlik olarak çaışıyorlar ve kaç saat sürerse ona göre fiyat istiyorlar.Bende Yabancı sitelerden biraz baktım emme manifoldu egr bogaz kelebeğinden bahsediyorlar.egr ve bogaz kelebeği temiz.Emme manifolduna baktıracağım.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam yanlış anladınız yetkili servis derken aracın yetkili servisi değil. LPG'nin kendi yetkili servisine gitmelisiniz. Bilgisayarla kendileri baksınlar değerlere size net şekilde arızayı söyleyeceklerdir.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Anladım hasip hocam ama araçta tüp yok hiç takılmadı

Pardon özür diliyorum iş yoğunluğundan artık kafamız gitmiş mesajı tüplü olarak okumuşum. Hocam sadece opellere bakan özel servislerden ilgili olan birisi varsa gitmenizi öneriyorum.

• Beğen
Tepkiler: SonOpelci

SonOpelci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Estafurullah hocam öyle yapıcam artık iyi bi usta bulup

Mehmet144500

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de çıktı. Çözüm bulabildiniz mi acaba?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Oksijen sensoru arızası arabada lpg varmı

Mehmet144500

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet lpg li