Hangi Buji

volkantürker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 2006 opel astra enj. triptonik ve lpgli hangi bujiyi taktımalyım? Kaç tırnaklı ve marka olarak ne olursa iyi olur? Birde kaç km de bir değiştirmek gerekir?
Birde fiyatları nedir arkadaşım bosch almış 4 tanesi 20 lira diyor ama bosch en küçük bir lastiği bile bu fiyata yapmaz benim bildiğim?
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gm bujilerini fason yaptırır boscha. Aynı buji bosch tarafından satılırsa , opel bayi karı olmadığı için daha ucuz oluyor.İkisi de aynısı. Ngk yı bilmiyorum.Ben de araştırdım hakkında bilgi bulamadım.Kullanan var mı?

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 gün önce 45 bin bakımda astra H 1.6 aracıma,internette incelediğim DENSO marka çift tırnak (KJ16T11 kodlu) bujilerden taktım..tanesi 10 tl

DENSO yalnızca japonyada üretim yapıyormuş ve çok özel üretimleri olduğunu yazmışlardı..
bujileri parçacıda incelediğimde tırnak ve elektrod yapısı ilgimi çekti ve satın almaya karar verdim..

çekişinde vay be dedirtecek bir iyileşme farkedemedim,
fakat rölanti tüketimi daha önce sıcak motor 0,5-0,6 vede 0,7 arasında değişirken
şu an 0,4 ve bazen 0,5 görünüyor..

yani yakıt tüketimi bir miktar düştü
son aldığım benzini henüz bitirmediğim için tam olarak hesap yapamadım
fakat 100 km de tahminim en az yarım lt kazancım olduğunu düşünüyorum bu bujilerle..

konuyla ilgilenenlere...

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nikkfurie ileriki günlerdeki görüşlerini de buraya yazarsan seviniriz ;)

şuan şehir içi ortalama tüketim 7,5 lt gösteriyor

aynı güzergahta kullanabilirsem 7 lt ye düşmesini bekliyorum

buradan paylaşacağım vectra38