Hangi park sensörü?

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar peder bey yeni aldığı aracı için park sensörü düşünüyor (c-elysee)... Arkasını görmek hakkaten zor, sizin bildiğiniz kullandığınız tavsiye edebileceğiniz bir marka var mı? sadece dıt dıt ses çıkaran mı olsun, mesafe ölçerli mi olsun, kameralı mı olsun? hangisi iyidir? Fiyatları ne civarda, yarın sanayiye gidip gezeceğiz fikir sahibi olarak gideyim diyorum...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ben aracı alırken taktırdım. Servis Cyclone takıyordu. Yalnızca ses veriyor. Zaten ben bu tip istiyordum. Ekranlı olanlar benim orijinallik mantığıma sığmıyor. Gayet memnunum. 200 TL fiyatı vardı. Elbette dışarıda daha ucuza takılabilir.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım cyclone hakkaten iyi çok olumlu yorumlar var hakkında... teşekkürler ;)

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım cyclone hakkaten iyi çok olumlu yorumlar var hakkında... teşekkürler ;)

yalnız deniz hocam... kesinlikle aracın renginde (sanırım beyaz) alın... yani iyice sorun hatta gerekirse 3-4 defa... siyah gönderirler falan 2 hafta iadesiyle vs uğraşırsınız, başınız ağrır... hayırlı olsun şimdiden

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok yok ona bende çok dikkat ediyorum özellikle beyaz araçlarda siyah park sensörü pek şık durmuyor ;) şimdi sanayiye gidiyoruz bakalım biraz araştırcam... izmir citroen yetkili servisi 200 TL istedi bana biraz tuzlu geldi dışardan bakalım diyoruz...

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Astra G aracıma evde kendim Cyclone BH-100 kameralı park sensörü takmıştım. Konuyu inceleyin isterseniz.

http://www.opelim.net/forums/tamamlanan-projeler/99747-astra-g-kamerali-park-sensoru-montaji.html

Sistemin tüm fonksiyonları bagajdaki modülde. O yüzden monitör bağlantısını yapmadan da kullanabilirsiniz. Mesafeye göre bip bip sesi veren hoparlörü ile kullanabilirsiniz. Ben monitörü ön cam sol alt köşesine koydum, hoparlörünü de bagajda pandizot altına yerleştirdim. 2 kademe ses şiddeti var. Ben kısık olanda kullanıyorum ama bagajdan sesi çok net geliyor ve rahatsız edici değil. Ayrıca aracın renk kodu olan 474 beyaz sprey boyam var. Hepsiburada'dan almıştım. Onunla da sensörleri boyadım. Boyalı olmasına rağmen mesafe konusunda hiçbir şaşırması yok.

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Astra G aracıma evde kendim Cyclone BH-100 kameralı park sensörü takmıştım. Konuyu inceleyin isterseniz.

http://www.opelim.net/forums/tamamlanan-projeler/99747-astra-g-kamerali-park-sensoru-montaji.html

Sistemin tüm fonksiyonları bagajdaki modülde. O yüzden kamera bağlantısını yapmadan da kullanabilirsiniz. Mesafeye göre bip bip sesi veren hoparlörü ile kullanabilirsiniz. Ben kamerayı ön cam sol alt köşesine koydum, hoparlörünü de bagajda pandizot altına yerleştirdim. 2 kademe ses şiddeti var. Ben kısık olanda kullanıyorum ama bagajdan sesi çok net geliyor ve rahatsız edici değil. Ayrıca aracın renk kodu olan 474 beyaz sprey boyam var. Hepsiburada'dan almıştım. Onunla da sensörleri boyadım. Boyalı olmasına rağmen mesafe konusunda hiçbir şaşırması yok.

Bende uzun zamandır park sensörü taktırmak istiyorum ama iyi bir şey olsun derdindeyim. Sizin projeye bakınca neden kameralı sistem olmasın diye düşünmeden edemedim. Şunu buldum güzel bir şeye benziyor.

http://www.hepsiburada.com/liste/ca...otmbrkbr0017015&categoryId=20024958#Gorseller

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Bende uzun zamandır park sensörü taktırmak istiyorum ama iyi bir şey olsun derdindeyim. Sizin projeye bakınca neden kameralı sistem olmasın diye düşünmeden edemedim. Şunu buldum güzel bir şeye benziyor.

http://www.hepsiburada.com/liste/ca...otmbrkbr0017015&categoryId=20024958#Gorseller

Linkteki ürün sadece kamera ve ekrandan oluşuyor. İsterseniz kamera ve sensörler olanlara bakın.
Ekranın en güzel tarafı aracın arkasında ne tarafı engele kaç metre yaklaştıysa mesafeyi gösteriyor. Artık geri giderken değil kafamı çevirmek, aynalalara bile bakmama gerek kalmıyor. Zifiri karanlıkta bile geri lambalarıyla etrafı gündüz gibi gösteriyor.

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel servisi cyclone takıyor. Güzel de ürün bende ondan taktırdım. Araç rengine de boyanıyor. Sadece ötüyor. Bence ekrana gerek de yok. Zaten dikiz aynasına mı sağ aynaya mı sol aynaya mı bakacan bide kaldı ekrana. :)