hararet sorunum...

alpygt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. bir sorum olacaktı sizlere. bugun fark ettim 96 model vectram var. şehir içi giderken bir ara trafiğe denk geldim o sıra sıkıntıdan bakınırken hararetin 80 den aşağıya düştüğünü gördüm. daha sonrasında dikkat ettim seyir halinde iken hararetim düşüyor. biraz sağa çektim bekledim yavas yavas yükselmeye başladı. sonra bir yere uğradım yarım saat sonra tekrar araca bindim hararet yine aynı düz yola çıktım zorladım biraz yükselmeye başladı. neden oluyor acaba konuda fikri olan varmıdır acaba?

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Termostadiniz bozuk olmasın?

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alpygt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zannedersem öyle. biraz araştırma yaptım aldığım sonuçlar termostad üzerine. birde ilk aracım cahilim biraz buradan deneyimli cevaplar almak istedim :)

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ben 2. aracimi aldığımda (97 astra f) hararet düzensiz idi, düzenden de öte uzun yolda çok soğuk şehir içinde sürekli 100 üzerinde seyrediyordu. Önceki sahibinin dediği ise "opel sıcağı sever" :))

Katalog diğerlerine baktığımda ideal çalışma sıcaklığının 92-102 arasında oldugunu gördüm, termostat değiştirdim, herşey yoluna girdi [emoji4][emoji106]

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi