Hareket Halinde İken Motor Ansızın Stop Ediyor.

Akturks

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üstadlar merhaba,
Aracım 2001 Astra Otomatik. Brc Lpg var.

Geçenlerde aracımla hareket hareket halinde iken motor ansızın stop etti. İlkini fazla önemsemedim ama aynı sorunu dün de yaptı. Bu esnada LPG ışıkları da söndü. Sağa çekip durdum ve marşa bastım araç hemen çalıştı, gaza yüklenince tekrar stop etti. Bir kaç denemeden sonra araçla eve kadar gelebildim. Daha sonra sanayiye gitmek üzere yola çıktım bu esnada hareket halinde iken LPG ışıkları yine söndü ama bu defa araç stop etmedi. LPG'ci ye vardım, sorun elektriksel, büyük ihtimal (bobin ya da kontak) elektrikçiye git dedi. Oradan çıktım elektrikçiye giderken araç yine yukarıda anlattım şekilde stop etti. Çalıştırdım ve baktım LPG ışıkları yanmıyor be şekilde elektrikçiye vardım, baktı etti, benlik bir durum yok, LPG ciye götür dedi.
2 şer defa elektrikçi-lpg'ci git-gel yaptık.
Sorunu bulamadılar.
En son motor ustam yarın bir getir ben de bakayım (boğaz kelebeği vs) dedi.

Oradan oraya dolaşmaya başladık. Üstadlar sizce sorun neden olabilir?

Not: Yaklaşık yarım depo benzin, üç çeyrek depo da LPG var araçta.

Akturks

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fikri olan yok mu, 2 gündür gitmediğim usta kalmadı elde var sıfır.
Sorun hala devam ediyor, gittiğim her usta başka yere yönlendiriyor. Lpg'ci elektrikçiye, elektrikçi lpgciye-motor ustasına, motor ustası lpg ciye... vs. vs. Aracı cihaza da bağladılar herhangi bir sorun bulamadılar. :confused:

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Fikri olan yok mu, 2 gündür gitmediğim usta kalmadı elde var sıfır.
Sorun hala devam ediyor, gittiğim her usta başka yere yönlendiriyor. Lpg'ci elektrikçiye, elektrikçi lpgciye-motor ustasına, motor ustası lpg ciye... vs. vs. Aracı cihaza da bağladılar herhangi bir sorun bulamadılar. :confused:

Lpgnin sigortası veya lpg regulatörüne bakıldı mı bu ikisinde sorun varsa araç stop eder bu stop etmeyi benzinde de yapıyorsa aracın motor kompresyonuna ve boğaz kelebeği ne baktırın kirli ise ondan da yapar

Hda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Passat ta başıma gelmişti. Üstelik iki kere. İlkinde lpg için egzantrik devir sensöründen sinyal almışlardı ve sensör bozulmuştu, sensör değişti, sinyal için bir modül taktılar ve sorun düzeldi. Diğerinde ise lpg düğmesi bozulmuştu. Hız farketmeksizin motor stop ediyordu, değişti ve sorun ortadan kalktı. Sorun yaşanan marka farklıydı ama sorunlar aynı olabilir

Sent from my iPhone using Tapatalk

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpgli araçta önce işe lpgyi iptal ederek başlayın öyle deneyin...sigortasını sökün ne bileyim beyninin soketini çıkarın. sonra teste çıkın sorun devam ediyorsa özel yetkili yada sanayiye... sorun yoksa lpgciye gidin derim.
muhtemelen lpgnin sinyali bobinden alınmıştır onda sorun vardır yada herhangibir başka kablosunda...

suatozt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam bende de otomatik astra g edition var. Otobanda gidewrken arac stop etti. daha sonra sürekli tekrar etti. Sorun lpg de çıktı. Lpg memeleri değişti Ayar yapıldı. Yaklaşık 1 yıldır problem yok. Senin problem çok büyük bir ihtimalle lpg kaynaklı.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
egr ye bakıldı mı

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg nin beyin soketine baktırın benim araçta da böyleydi lpg beyni takılı olmadan marş basar araç benzinle dahi çalışmazdı