Hareket halindeyken motor sıcaklığı düşüyor

Ozan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Hareket halindeyken motor sıcaklığı düşüyor

alize05 link' Alıntı:
termostatın arızalanmış. değişmesi gerekiyor. Daha detaylı olarak şöyle söyleyim. Termostat motor suyu optimum dereceye ulaşana kadar kapalı kalır ve motor suyunun devir daim yapmasını engeller. Isı optimum derecenin üzerine çıkınca termostat açılarak su devir daiminin yapılmasını sağlar. radyatöre giden sıcak su soğuyarak tekrar devir daim sistemine girer. seninki açık kalarak arıza yaptığı için sürekli devir daim yapıyor ve ısının yükselmesine izin vermiyor. Kapalı kalsaydı araçta hararet olacaktı. o tehlikeli bir durum olurdu. Şu durumda aracında park halinde iken veya sıkışık trafikte ısı artar ama radyatöre soğuk hava girecek kadar hız yapınca ısı düşmeye başlar. dediğim gibi değişmesi gerekiyor. Bu durum aracın yakıtını %10 civarı artırır ayrıca. Orijinal termostat 350-500 tl gibi birşey olması lazım. İşçilik, soğutma suyu, antifriz değişimi için de ayrıca ödeme yapacaksın. Geçmiş olsun.

Hocam bugün bişey daha farkettim.Aracı sıkıştırıyorum sıcaklık tam 90 a geliyor sonra sıcaklık düşmeye başlamadan hemen sağa çekiyorum ve kaputu açıyorum.Sıcaklık düşmeye başlıyor fakat araç fan açmıyor.Fan açmıyorsa bu sıcaklık nasıl düşüyor, bundan 1 hafta önce serviste aracın soğutma suyunu değiştirmiştim acaba hava yaptıda ondan mı kaynaklanıyor bu durum ?

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Hareket halindeyken motor sıcaklığı düşüyor

Ozan link' Alıntı:
Hocam bugün bişey daha farkettim.Aracı sıkıştırıyorum sıcaklık tam 90 a geliyor sonra sıcaklık düşmeye başlamadan hemen sağa çekiyorum ve kaputu açıyorum.Sıcaklık düşmeye başlıyor fakat araç fan açmıyor.Fan açmıyorsa bu sıcaklık nasıl düşüyor, bundan 1 hafta önce serviste aracın soğutma suyunu değiştirmiştim acaba hava yaptıda ondan mı kaynaklanıyor bu durum ?

termostat arızalıysa motorun sıcaklığını ölçemiyordur.. siz düştüğünü sanıyorsunuz ama ya yükseliyorsa gerçekte? Burada vakit kaybetmeyin servise gösterin belli ki ileride zararı olacaktır bu durumun hemen göstermenizde fayda var