harıtılı çalışma

abdullah07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel vectra b 2.0 aracım bir kaç gündür harıltılı çalışıyor ve ilk çalıştığında ısınıncaya kadar devir yüksek oluyordu ve ses farklı geliyordu şimdi öyle birşeyde yok. eksoz manifoldu dediler baktırdım birşey yok. bende kaputu açtım ve bir kaç parçayı yokladım. akünün ön tarafında bulunan siyah ve daire şeklinde kutuya giden hortumu sıktığımda ses düzeliyor. o ne işe yarar ve yaptırsam maliyeti ne olur aciliyeti varmı. herkese teşekkürler

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Önemli birşey olsa gerek ihmal etmeyin. Umarım ucuz bir şekilde atlatırsınız sıkıntınızı.

Aslında imkan ve yapacak usta olsa inanın 95-96 toyota xei lerin motorunu taktırırım bu merete. Yıllarca bin krş masraf etmeden...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sabahları katalızor erken ısınması ıcın oksıjen basan bı motor var akunun yanında o motordan sıyah bı kalın yumusak bı hortum cıkar ve eksoz manıfoltunun sagınada bı valfe gırer o valfın kucuk bı hava kontrollu hortumu
1 ya o kucuk hortum dırek olarak emme manıfoltuna bagladır yanlıslıkla onun ıcın sureklı acık durumda ve eksoz sesının kalın hortuma basıyor
2 yada o dıyafram yırtık oldugu ıcın sureklı basıyor
motoru calıstır kucuk hava hortumu basıt bırsey elınle cıkar cıkarınca dıyafram saglam ısı motor sesı normale doner donmuyorsa dıyafram yırtıktır...

abdullah07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginiz ve yardımınız için çok teşekkürler söylediklerinizi uygulayıp neticeden bilgi vereceğim

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı horultu bende de oluyor; aşağı yukarı 30 sn - 1 dk. içinde kesiliyor sabahları ilk çalıştırmam da; aynı sorun sanırım...Gerçi ben önemsemiştim şimdiye dek...akünün yanıdaki siyah motordan geliyor ses; eğer hortumlardan değilse o motor mu değişmeli???