Hasarlı 0 km. Astra Sedan

hubus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün İzmir'den istanbul'a dönerken yanımızdan birkaç tır dolusu astra (yeni ve classic) geçti. Bu araçlardan bir tanesi de füme veya mavi tonlarında (mumlu ve kirli olduğundan rengi tam göremedim) astra sedan idi. Aracın bagaj kapağında kocaman bir göçük vardı.

Muhtemelen onu düzeltip boyatıp satacaklar. Bu aralar bu özelliklerde bir araç alacak olanların dikkatine...

Bagaj kapağını mutlaka kontrol ettirin...:(

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizde aldık HB astra H .Cumartesi sabah indi tırdan.Geldiği gün bayiye gidip inceledim.Arabanın tozlu olması dışında pek bir hata göremedim.Birazda şans işi :(

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Bizde aldık HB astra H .Cumartesi sabah indi tırdan.Geldiği gün bayiye gidip inceledim.Arabanın tozlu olması dışında pek bir hata göremedim.Birazda şans işi :(

Eğer tanıdığınız galerici falan varsa,onlarda boyanın kalınlığını ölçen aletler var. Ödünç alın gidip kontrol edin,ne olur ne olmaz..

demon35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen arkadaşlar sıfır araç alırken boya kalınlığı ölçen cihazlar ile boyanın mikron kalınlığını ölçtürün. Bunuda güvendiğiniz bir boya ustasına kontrol ettirin ve aracınızı öyle satın alın.
Firmalar taşıma esnasında hasar alan araçları serviste düzeltip boyayarak sıfır gibi satıyorlar. Gözle pek anlaşılamayan durumlar olabiliyor. Mikron kalınlığı önemli. Bazı bayiler araçların belli mikrona kadar çıkabileceğini söyler ama aracınızı satarken aracınız boyalı muamelesi görür. Uyanık olun.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuda bende farklı bir tecrübemi paylaşayım.Bir arkadaşıma araç bakmak için Bursa Oyak Renault merkez satış ofisine gittik, araçlara baktık.Satıcı eğer tercih ederseniz dedi, nakliye,bakım veya yıkama sırasına hasar görerek onarılmış ancak yine sıfır olan araçlarımızda mevcuttur dedi.Listede bir kaç model araç vardı, nasıl ve ne şekilde hasar gördükleri ayrıntılı belirtilmiş ve tamir bedelleri kadar fiyatından indirim yapılmıştı.Örneğin yıkamadan çıkarken başka bir sıfır araçla çarpışıp far ve çamurluğu yetkili serviste değişen bir araç, tamir bedeli kadar indirimle satılıyordu.

Opel de böyle bir uygulama varmı bilmiyorum, ben Renault da bizzat gördüm

AvO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuda bende farklı bir tecrübemi paylaşayım.Bir arkadaşıma araç bakmak için Bursa Oyak Renault merkez satış ofisine gittik, araçlara baktık.Satıcı eğer tercih ederseniz dedi, nakliye,bakım veya yıkama sırasına hasar görerek onarılmış ancak yine sıfır olan araçlarımızda mevcuttur dedi.Listede bir kaç model araç vardı, nasıl ve ne şekilde hasar gördükleri ayrıntılı belirtilmiş ve tamir bedelleri kadar fiyatından indirim yapılmıştı.Örneğin yıkamadan çıkarken başka bir sıfır araçla çarpışıp far ve çamurluğu yetkili serviste değişen bir araç, tamir bedeli kadar indirimle satılıyordu.

Opel de böyle bir uygulama varmı bilmiyorum, ben Renault da bizzat gördüm

O zaman tebrikler o servise.Böyle yapsınlar canımızı yesinler.Sonuçta o araçlar gene satılır.2 3 zarar ederler ama hak yemezler.

demon35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Onu dürüst firmalar yapıyor. Birde işgüzarlar var.

yaniss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bız her sıfır arac almaya gıttıgımızde ole ufak vurukları soleyıp cok buyuk ve guzel ındırımler yapıyorlar en son odakta opel corsa gsı da hıc gozukmeyen ufacık bır cukur ıcın 2000 tl ındırım yapmıslardı bırazdda sans ısı

tuningseytan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her firmada var bu çarpma olayı fakat hasarı belirleyip ona göre fiyat biçiliyor.mesela ben ford fabrikasında çalışıyorum gemiye araç yükleyip indiriyorum bu tür çarpma falan olayları olduğunda aracın resmini çekiyorlar şasi numarasıyla birlikte dosyalıyorlar tahminim bu hasarları belirleyip ona göre satıyorlar arabaları.ama ford da şöyle bişede gördüm araç 0 fakat bazen vurdurarak çalıştırıyoruz çünkü aküsü bitik oluyo bozuk oluyo ama o araçları bile yüklüyoruz gemiye gönderiliyo düşünün ford amblemi takılmamış araçlar bile var.....yani demek istediğim aracların böyle hasarları oldukları durumda ona göre fiyat biçilip müşteriye bildirmeleri lazım aksi halde marka kötü imaj alır

canata7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara opan dan aracımın tamponunda ufacık bir çizik var diye 1000tl indirim aldım:)