Hava akış metresi??

tesla273

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar aracimda dun yolda giderken en kisa zamanda servise gidin ikazi cikti aracı servise goturdugum zaman hava akis metresinin kirlendigini degismesi gerektigini soylediler fiyat olarak 425 tl verdiler bu hava akis metresi nedir ne ise yarar bi sure boyle devam etsem.bana ne zarari olur bu konuda bilgi verebilecek arkadasim var mi?

tesla273

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Hava akış metresi??

Kirlendigini temizlik yaptiklarini ama degismesi gerektigini söylediler

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Büyük olasılık motora giden hava miktarını ölçen bir cihaz. Yanma olayını düzenlemek için kullanılıyordur tahminim.

KaHiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam benim fiat ducato servis aracımda yaklasık 1 senedir bu sorun var, 1 kere temizlettip bazen motor isigi yaniyor ve gaza sonuna kadar basinca 2-3 saniyelik yememe geri tepme gibi bi durum oluyor sonra devam,bazende ben kaputu acip oyle kompresorle hava turuyorum normal temizligim geregi sonrasinda duzeliyo bi sikintisi yok saniyici ustam hic degistirmeyelim yazik 350 lira verme dedi, eger seni cok rahatsiz ederse gel degiselim dedi bende simdilik duruyorum,ama opelimde ciksa degisirdim onuda soylim..

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sanırım emme manifoltuna bağlı, usta bana göstermişti monifolt arızasıyla bu aynı gibi uyarı verebiliyor diye.temizlenebileceğinden bahsetmişti.kontrol etmişti bir problem görmemişti.manifoldun üzrinde bişey söküp fenerle içine baktı.diyaframa bakıyorum dedi.kayma olunca manifolt arızası çıkarıyor ama seninki sağlam demişti.

tesla273

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Peki bu sekilde kullanmanin araca ne gibi bi eksisi olabilir?

KaHiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bi sorun olacağını sanmıyorum ustayla da görüştüm pek bi sorun olmaz dedi, zaten benim diğer araçda da 1 senedir böyle ama yinede karar sizin gidebileceği kadar gitsin yönünde benim fikrim