Hava filtresi ile ilgili tum gercekler

baturalpalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bütün konuyu okudum ama tam olarak kutu içi hava filtresi taktırmalımıyım, taktırmamalımıyım anlayamadım. kiminiz iyi diyor kiminiz kötü. silindire giren hava miktarının değişmeyeceğini söyleyeniniz bile var. takılmalı diyen arkadaşlar ise bu işin ticaretini yaptıkları için tarafsız olduklarına inanmakta tereddüt yaşıyorum. ben hepsiburada comdan simota marka sipariş etmiştim. ama yanlış ürün gönderdiler, deneyemeden geri iade ettim. 1.3 cdti kullanıcılarına soruyorum; gerçekten performansa etki ediyormu? yakıt veya sesle ilgilenmiyorum. benim merak ettiğim motoru rahatlatıyormu, motorun gaz pedalına verdiği tepki az da olsa artıyormu? varmı aranızda 1.3 cdti de deneyen? kullanıcı görüşleri önemli bu konuda bence.

baturalpalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
forumda bu işi yapan kim var????
özür dilerim, bu cümlemde yanlış ifade kullanmışım, demek istediğim şu idi;
"takılmalı diyen arkadaşların ise bu işin ticaretini yaptıklarını düşündüğümden tarafsız olduklarına inanmakta tereddüt yaşıyorum"
yani yapıyor olabilirler demek istemiştim. direkt itham ettiğimden dolayı özür dilerim. ha bu kötü bişeymidir? elbette değildir. bence kimin ne yaptığı beni hiç ilgilendirmez. bunu savunan arkadaşlar kendileri takıp denemişlermidir? izlenimleri nedir? ben bunu öğrenmek isterim? ben taktım, şöyle iyi böyle kötü diyen varmıdır bu filtreleri öven arkadaşlar arasından acaba? bunu öğrenmek istiyorum.

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben dizel araçların performansını yada motorun rahatlama olayını fln bilmem..
ama ben çok araştırdım, forumda 'motor ve filtre' ile ilgili baya bi bilgi edinmiş üyeye msj attım ve sonunda Kutu içi Green hava filtresi taktım..
benzinde 'bence' bi miktar tasarruf ettim...

açık hava filtresi de düşünüyorum tabii ama şuan için kutu içi filtrenin tadını bi çıkarıyim, ve iyice öğrendikten sora illaki açık hava filtre kit'lerini denicem..

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç bir katkısı yok
arac daha iyi hava alıyor
bir de her seferinde filitreye para vermektense bunu temizletip kullanabiliyosunuz;)(kullanıcı yorumu)

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gerçi bi eleştiri de belirtiyim...

Işık abiyle konuştuğum zmn, benzin tasarrufu yapacağımı, motorun ufak da olsa bi nebze tork kazancağını sölemişti, hatta araç eskiye göre 500 devir aşağıda ama aynı hız ve performansta olcağını sölemişti..

ben sadece bunu gözlemliyemedim kendi aracımda, gidişi performansı hala aynı bence, yani eskisi gibi gidiyo..

özetle
benzinde tasarruf yaşadım, ama herhangi bi performans hissedemedim...

baturalpalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar verilen bilgiler için teşekkürler. birde dizel kullanıcılarından yorum alabilsek çok süper olacak :)

hurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaş pejo 206 ya açık hava filtre kiti taktırmış baya bir test etme imkanım oldu performansta hiç bir fark göremedim açıkcası. Zaten kendiside öle dedi "sadece ses alabildim performans aynı". Ama seste ses yani 3000 rpm fln yapmanıza gerek yok vites değiştirip köklediğiniz zaman ralli arabası gibi oluo :)

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pejo lar açık tipte çok güzel bağırıyor honda-pejo :)

ama bide lex li gsi ları görcen subaru bile saga çker onun sesi duyunca :)