hava sirkülasyon arızası

swordfish

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese iyi forumlar 97 vectra gls aracımda hava sirkülasyon düğmesinin ışığı yanıyor ancak hava sirkülasyonu devreye girmiyor.bunun olası nedenleri nelerdir ve kendi kendimize sökebileceğimiz onarım yapabileceğimiz bir parçamıdır yada en azından arızayı tespit edebileceğimiz bir konumdamıdır yardımlarınızı bekliyorum resim ekleyecebilecek olan arkadaşlar varsa sevinirim ayrıca hava dağıtım kanallarını camlara verdiğimizde otomatik olarak kapanması gereken sirkülasyon ışığıda kapanmıyor.ilginize teşkkür ederim

H

hardcat

Bilgi Girilmemiş
demamlı çalışan bir motor sesi(oyuncak motoru gibi)ses duyuyorsan geçmiş olsun parça değişecek yada iptal olacak
veya siz ikinci el aldıysanız onu iptal etmişler iptal edilincede düğme üzerindeki ışık yanıyor

mertkaan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet astar cd lerin de genel sorunu.sirkilasyon kapagının tırnağı kırılıyor yada motoru arızalanıyor değişecek

swordfish

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araçta farklı bir ses yok yani hiç ses yok birkaç ay önce çalışıyordu acaba sigorta falan mı attı yada başka bir arıza birde yanlış söylüyorsam düzeltin lütfen vectralarda bildiğim kadarıyla polen filtresinin arkasında bu parça bu hava sirkülasyonunun kalorifer tesisatı ile bir alakası varmı acaba şimdiden teşekkürler

swordfish

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu konu ile ilgili başka fikri olan varsa cevap bekliyorum teşekkürler

swordfish

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar.bu konu ile ilgili anladığım kadarıyla ya aracın ilgili motoruna elektrik gelmiyor yada başka bir problem var çünkü düğmeye bastığım zaman kapakları izledim herhangi bir hareketlilik yok boruları takip ettim herhangi bir yırtık da göremedim bu motorun yerini gösterebilecek veya elektriğin neden gelmediğini( benim tahminim ) açıklayabilecek birisi varsa lütfen yardımcı olsun

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
F36 - 20A siğorta kontrol et.
içeride bahsettiğin ön cama aldığında buz çözme konumunda iç hava devre dışı kalır.
O swıtch açık kalmışsa iç/ dış havan yine çalışmaz.
Sirkülasyon motoru kapagın yanındadır. bakarsan görürsün.

4064343305_4edc129507_o.jpg

swordfish

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sigortaları kontrol ettim sıkıntı yok
havalandırma söylediğiniz pozisyonda değil o pozisyona aldığım zaman da yine sirkülasyon lambası yanıyor
sirkülasyon motoru kapağın yanında demişsiniz hangi kapak acaba öğrenebilirmiyim ayrıca benim aracım vectra b
teşekkürler