Havalandırma girişlerinden su alma

efeksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aranızda bu sorunla karşılaşıp tamir onarımını yaptıran arkadaşlarımız varmı neresi açılıyor neresi sökülüyor sorunun kaynağı nedir? bugün sabah arabaya bindiğimde ön yolcu tarafının alt bölümü göl içindeydi daha önceden okuduğum için bu sorunu forumda çokta şaşırmadım alttan fan motorunun olduğu yere uzattım elimi yokladım.ıslaktı :)

Swift

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Havalandırma girişlerinden su alma

Bizzat yaşadığım bir sorun değil ama GM teknik yayınlarının birinde bu tarz sorunla ilgili yazı görmüştüm. Araç farklı ama platform benzerliğinden dolayı Astra için de geçerli olabilir. Bulabilirsem link gönderirim.

Hatırladığım kadarı ile olay şöyle: Klima sisteminde yoğunlaşan suyu  göğsün yolcu tarafının altından başlayıp yolcu koltuğunun altından dışarı tahliye etmeye yarayan kauçuk/plastik boru bir sebeple dürülüp eziliyor. Tahliye edilemeyn su da araç içine akıyor. ևözüm olarak borunun düzeltilmesi gerekiyor.

Linki buldum: http://www.sandyblogs.com/techlink/2011/02/water-leak-on-front-passenger-floor.html

Suçlu hortum da bizden bu arada: Teklas Kauçuk :p

efeksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

klima suyu değil ama sorunun sebebi.direk yağmur suyu dışarıdan aracın içine giriyor.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

efeyaya link' Alıntı:
klima suyu değil ama sorunun sebebi.direk yağmur suyu dışarıdan aracın içine giriyor.
önceki aracımda olmuştu benim ön panelde tahliye kanalları çamur, yaprak vs.den dolayı tıkanmıştı
su tahliye kanalları tıkanmış olabilir, fitillerde problem olabilir
aracı park ettiğiniz yer ağaçlık vs mi?
vakit kaybetmeden serviste kontrol ettirmekte yarar var

Swift

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O zaman kapı pencere contalarına baktırmak lazım herhalde. Klima sistemini yine de atlamayın. Neticede sistem bir şekilde dışa açık.

Google'da "GM water leak" diye aratırsanız bir dünya alternatif çıkıyor. Bir çözüm bulunabilir sanırım.

efeksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ağaçlık yerlerde değil park ettiğim yerler.daha önce yağmurlarda bişey olmadı da, izmire çok yağdı bu haftasonu. havalandırma fan motorunun ordan gelmiş ztn su.

esad J

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun.

bunun sebebi kanalların tıkanmasıysa bile kötü
böle bir şey kabul edilebilir değil gerçekten.

bazen kaputu açıp cam suyunun aktığı yerlerdeki yaprakları toparlıyorum acaba oralardanmı tıkanma oluyormuş

efeksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bnde bu problemibildiğim için arada açıp bakarım yaprak çöp bişey varsa temizlerim orayı

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

efeyaya link' Alıntı:
bnde bu problemibildiğim için arada açıp bakarım yaprak çöp bişey varsa temizlerim orayı
işte aslında tahliye borusu bizim göremediğimiz yerde altta onu anca plastik kısımları sökünce görülebilir
bazen o kısım tıkanıyor, eski aracımda nereden aldığını bulamamışlardı ama ortadaki tahliye borusu tıkanmıştı
sizin de tahliye borusu tıkanması, fitillerden içeri su alma ya da havalandırmadan su almış olabilir
aracın içerisinde koku olmaması için aracı havalandırın
ayrıca herhangi bir problem varsa garanti kapsamından değiştirtin ya da garanti kapsamında iç koruma talep edin
fazla vakit kaybetmeyin döşeme altında nemlenme var ise zamanla çürüme yapabilir
geçmiş olsun tekrardan

efeksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

o zaman servis yolu gözüktü.herşeye katlanabilirdim astradaa ama tek bu problemle karşı karşıya kalmak istemiyodum. korkulan başa geldi:) teşşeküürler.