Havalandırma sürekli sıcak hava veriyor

serdal1977

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi akşamlar aracım 99 vectra b 2.0 cd.aracımda dijital klima mevcut.ECO düğmesine basıp sıcaklık ayarını LOW konumuna almama rağmen yinede motorun sıcaklığını içeriye veriyor.klima çalıştırıp deneyemedim.komprasör gaz kaçırdığı için daha tamir ettiremedim. ama sonuçta ECO düğmesine basıp LOW yaparsam en azından dışarıdaki havayı vermesi gerekmiyomu.yorumlarınızı bekliyorum.Şimdiden herkese çok teşekkürler.bu arada havalandırma kapalı bile olsa elimi havalandırmaya koyduğumda sıcak geldiğini hissedebiliyorum bu yüzden şimdiden terlemeye başladık.

serdal1977

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevabınız için teşekkürler ama benim sorunum bu ses falan değil dışarıdan gelen havanın arabanın içine gelmemesi sürekli sıcak hava gelmesi.bence arkada biyerde bi kapak var o takılmış durumda çok araştırdım ama bulamadım yerini en azından bu kapağın yerini bilen varsa resimli gösterse hiç fena olmaz.

sakin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sorun benim aracımda da var, fan müşürü gibi bir şeyler de okumuştum bazı yerlerde.acaba gerçekten öyle mi ?

serdal1977

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen sene klimaya gaz bastırdım 3-4 gün sonra yine soğutmamaya başlamıştı tekrar ustaya götürdüm usta gaz kaçağını kontrol etmek için klima çalışırken komprasörün ve klima hortumlarının üstüne su döktü komprasörden hava kabarcıkları gördü komprasör gaz kaçırıyor dedi.tamam dedim bi ara yaptırırım.sonra bi baktım klimayı kapatmama rağmen klima fanı sürekli çalışıyo dedim bu ne işte muşir bozulmuş dedi galiba içine su kaçırdı.sonra müşirin fişini söktü klimayı yaptırınca bakarız dedi şu an için bi sıkıntı çıkarmaz dedi.şimdi aklıma geldide acaba o muşirden yaparmı müşir hemen radyatötün altında 2 tane yan yana araca göre sağ tarafta kalıyo.eğer konuyla ilgili bi ustamız cevap yazarsa çok sevinirim.

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eski tip olsa kalorifer kutusu içinde klape var kalorıfer radyatorunun önünü açıp kapatıyor sıcak soguk ayar düğmesine halatla baglı ancak digitalde durum nasıl bilmiyorum..
Bu arada klımanın basınc musuru arıza yapmıs bu durumda klıma fanı kontak acıldıgında calısmaya başlıyor bu bır uyarı sıstemı opelde ustada basınc musurunun fısını cekmıs dogal olarak klımasız kullanın diye ancak sızın sorunun klımayla alakası yok klapenın elektronık kontrolu nasıl oluyor ona odaklanın bence ??

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima otomatikde sıcak soğuk ayarı vakumlu klape ayarı ile yönlendirliyor...ya vakum hortumları yırtık veya çıktı veya klape bozuk..baktırman lazım

serdal1977

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu klapenin ve hortumlarının yerini bilen yokmu acaba

Son düzenleme: