Havalandırmadan gelen kötü koku.

castoridae

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüm arkadaşlara öncelikli olarak merhabalar.
Yaklaşık 1 ay kadar önce sıfır olarak j kasa astra satın aldım. İki sıkıntım dışında araçtan genel olarak memnunum. İlkin dalgakıran olmadığı için depodan gelen yakıt çalkalanması sesi, diğeri havalandırmadan gelen kötü koku. İlkini depoyu yarıdan fazla doldurmadan hallediyorum ama bu koku işi canımı sıkıyor. Klima yada fanda farketmeksizin sıcak hava istediğimden uzun süre nemli kalmış bez kokusuna benzer koku alıyorum. Bunun sebebi ne olabilir. En yakın servise 120 km uzaktayım, bir fırsat bulup gidemedim.

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Havalandırmadan gelen kötü koku.

castoridae link' Alıntı:
Tüm arkadaşlara öncelikli olarak merhabalar.
Yaklaşık 1 ay kadar önce sıfır olarak j kasa astra satın aldım. İki sıkıntım dışında araçtan genel olarak memnunum. İlkin dalgakıran olmadığı için depodan gelen yakıt çalkalanması sesi, diğeri havalandırmadan gelen kötü koku. İlkini depoyu yarıdan fazla doldurmadan hallediyorum ama bu koku işi canımı sıkıyor. Klima yada fanda farketmeksizin sıcak hava istediğimden uzun süre nemli kalmış bez kokusuna benzer koku alıyorum. Bunun sebebi ne olabilir. En yakın servise 120 km uzaktayım, bir fırsat bulup gidemedim.

polen filtrenizi değiştirmeniz gerekecek.
birde klima kullandıktan sonra varacağınız yere az kalmışken klimayı kapatıp stop edene kadar fandan devam edin bu sürede içerde klimanın verdiği hava kalmaz zamanla azalır. yazın muhtemelen soğuk üflettiniz ve direkt kapattınız ve sıcak hava ile klimada kalan soğuk hava karşılaşınca nem yaptı ve şuan da koku yapıyor

castoridae

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ozgun88 link' Alıntı:
polen filtrenizi değiştirmeniz gerekecek.
birde klima kullandıktan sonra varacağınız yere az kalmışken klimayı kapatıp stop edene kadar fandan devam edin bu sürede içerde klimanın verdiği hava kalmaz zamanla azalır. yazın muhtemelen soğuk üflettiniz ve direkt kapattınız ve sıcak hava ile klimada kalan soğuk hava karşılaşınca nem yaptı ve şuan da koku yapıyor
Araç 3 kasımda, yani 40 gün önce sıfır olarak trafiğe çıktı. Klimayı hiç kullanmadım. Fandan gelen koku nedeni ile klimayı denedim sadece hep aynı koku. Yine de filtreler mi dersiniz? Garanti kapsamında değişir mi?

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

castoridae link' Alıntı:
Araç 3 kasımda, yani 40 gün önce sıfır olarak trafiğe çıktı. Klimayı hiç kullanmadım. Fandan gelen koku nedeni ile klimayı denedim sadece hep aynı koku. Yine de filtreler mi dersiniz? Garanti kapsamında değişir mi?

Üretim esnasında yanlışlıkla ıslak filtre takılmış ya da filtre bir şekilde ıslanmış ve bakteri üremiş olabilir. Servise başvurursanız filtreyi değiştirirler. Ya da klima temizleme spreyleri ile temizlik yaparlar.

castoridae

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Üretim esnasında yanlışlıkla ıslak filtre takılmış ya da filtre bir şekilde ıslanmış ve bakteri üremiş olabilir. Servise başvurursanız filtreyi değiştirirler. Ya da klima temizleme spreyleri ile temizlik yaparlar.
Eyvallah. Hafta içi randevu alıp halletmek istiyorum. Sorunsuz binelim diye sıfır araç alıp, Böyle ufak şeyler için hem işten güçten olmak, hem 250 km yol yapmak koyuyor inanın insana. Ne diyelim en büyük sıkıntımız böyle olsun, Allah daha büyüklerini vermesin.

bethesda1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O bende de olmuştu, mumdan denmişti

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

castoridae

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bethesda link' Alıntı:
O bende de olmuştu, mumdan denmişti

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Aracın üzerinde boya koruma amacıyla gelen mumdan mı? Daha sonra nasıl düzelttiniz sorunu?

inimicus1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Hocam ayağa üfleyen kısımda ise koku yapar halı paspas nemlidir. Bir bakın  ufleme pozisyonu nedir diye

castoridae

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

inimicus link' Alıntı:
Hocam ayağa üfleyen kısımda ise koku yapar halı paspas nemlidir. Bir bakın  ufleme pozisyonu nedir diye
Yok hocam, ben havalandırmayı sadece ön camda kullanırım. Ayrıca deneme amaçlı da baktım hava yönü ne olursa olsun koku aynı.

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

castoridae link' Alıntı:
Yok hocam, ben havalandırmayı sadece ön camda kullanırım. Ayrıca deneme amaçlı da baktım hava yönü ne olursa olsun koku aynı.
mumdan kaynaklanıyor diye tahmin ediyorum, ayrıca servise gitmeden önce telefon açıp sorabilirsiniz. birde araç ısındıktan sonra inince de yanık kokusu gelebilir bu da mumdan kaynaklanıyor.