headlight tail light uyarısı gitmiyor.

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
xenon kullanıyordum sağ ampul patladı ve bu uyarıyı verdi, ampulü değiştirdik çalıştı fakat uyarı gitmedi. bizde deneme maksatlı xenonları iptal edip orjinal h1 sarı ampül taktık yine çalıştı voltajlarıda normal fakat uyarı hala ekranda duruyor.. alanya'dayım buradaki ustalar çözemiyolar. ankara'ya da gelemiyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirim. uyuz oluyorum o hataya çünkü.

bu arada ismini bilmediğim bi parça taktılar dirençmidir nedir o da olmadı, tech 2 ile herhangi bir hata görünmüyor, sadece ekranda veriyor hatayı, akünün kutup başını da söktük yarım saat bekledik yine olmadı.

Son düzenleme:
S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
ampülü takıca gitmesi lazım. yazın benim de sağ ampül patladığı için aynı uyarı çıkmıştı. servis olmadığı için sanayiye gitmiştim ampül takılır tkılmaz herhangi bir işleme gerek kalmadan mesaj gitmişti.

AlnAlpr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
25 kez kontak açılıp kapanırsa kendisi otomatikman gider diye forumlarda yazıyor.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizde de aynı sorun var omegada. bir türlü gitmiyor. işin garibi farlarda sorun yok :D

kaan_alp58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar o yazının ampul takıldıgında normal olarak gitmesi gerekiyor fakat hata kablolarında bi sıkıntı vardır veya cıkmıstır asınmıstır kopmusstur.. o yuzden tech2 cihazında hata okumaz ve hatayı gideremezsiniz o yuzden sorun kablolarda...

AlnAlpr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorunu olanların bu konu hakkındaki yorumları ve nasıl hallettikleri ile ilgili kısım ,belki sorununuza yardımcı olur..

As for the Headlight/Taillight issue, I replaced all rear tail light bulbs with Vauxhall bulbs, this did not fix problem. I then replaced rear indicator bulbs (out of desperation) again with Vauxhall bulbs, this has some how fixed the Headlight/Taillight issue even though indicators where working perfectly.

Tüm ampulleri değiştirmeme rağmen olmadı ama alakasız bir ampul olan geri vites ampulunu değiştirdim(hata vermeyen ve çalışan geri vites ampulu)sorunum cözüldü..

The 'Check Headlight/Tail Light' will also display
If the wrong wattage bulbs are fitted like LED's.

Watt ları farklı olan ampullerde aynı hatayı verdirebiliyormuş.(ledli ampul gibi)

Son düzenleme:

ozcivelek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende bugün servisteydim Tüm ampulleri değiştirdiler hatta plaka aydınlatmasını bile olmadı car 500 var ışıkları yanmıyor onu bile ışıkları yanan car 400 le değiştirip denediler olmadı bilgisayarı söküp program attırdılar yine olmadı tüm iç ışıklandırmalara bile bakıldı belki ondan olabilir diye ama malisef çamurluk sinyallerim parklarlada yanıyordu onuda iptal edip eski şekline soktular ama sonuç olumsuz kilometre sökülmüşken tesisat kabloları fiş bağlantıları kontrol edildi herşey normal başka aklımıza gelen bişey kalmadı çözümü bulan arkadaşlar lütfen bizimle paylaşırsa çok mutlu olacağım.

zehir22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
98 vectram var ve zaman zaman benden daha akıllı olduğunu düşünüp canın sıkılıyor kendimi kör cahil hissettirdiği zamanlar olmuyor değil. benimde hava yastığı lambası sönmek bilmiyor,elektrikçim kafayı yedi servisin yapmadığı kalmadı ama olmuyordu,sonuç çok basit oldu işi döşemeci çözdü sürücü koltuğundaki hava yastğının kablo soketlerinde bir sorun çıktı. muhtemelen sizinde soketlerinizden birinde bir sorun yada oksitlenme vardır.far soketlerine kontak sprey sıkmayı deneyin