HELP !!! Şanjıman İle Motorun Birleştiği Yerde Sızıntı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
VECTRA 2.0 B kullanıcısı olaraktan aracımdan çok memnunum fakat bir sıkıntım var daha yeni fark ettiğim bi sızıntı söz konusu arabayı 2-3 gün aynı yerde bıraktığımda 6-7 cm çapında bi sızıntı bırakıyor ama çok fazla büyümüyor duruyor. Merak edip sanayide yerli otolara bakan bi abimize fikir alma amaçlı gittim ve lifte kaldıralım dedi kaldırdık arabanın altı biraz sızan yağdan batmış durumdaydı. Batık ve yağlı durumda olduğundan alt kısım oda tam bir teşhis koyamadı. Büyük ihtimalle şanzuman ile motorun birleştiği bi yer var zaten damlalar ordan düşüyor o yüzden ordaki conta değişmesi gerekebilir diye konuştu yani kısacası sanzumanın inmesi gerekekebilir dedi dedim daha anahtar değmedi nasıl kıyarım ona. Yalnız dikkatimi çeken yer zannerdersem adı aks sağdakinin dibi bayağı yağlı idi acaba oradanmı sızıyor yoksa motor ile sanzumanın birleştiği yerdenmi ? USTALARIM ÜSTADLARIM BUNU NASIL ÇÖZERİM ENGİN TECRÜBELERİNİZDEN YARARLANMAK İSTİYORUM ŞİMDİDEN TŞK.:( :( :(

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de ona benzer sorun var önce yag akan kısımları güzelce temizle hiç bir yag artıgı kalmasın...Sonra bin arabana biraz gez veya arabayı çalıştır.sonra tekrar bak veya baktır.Yag sızıntısının nerden geldigini görürsün veya görürler...Yag sızıntısı yolda giderken rüzgarın etkisiyle dagılıyor nerden geldigi görülmüyor...Terleme şeklinde ise normal sayılıyor...

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Merhaba Aramıza hoşgeldiniz,
Üye olurken tarafınıza gelen AKTİVASYON MAIL lerinde ve ilk giriş yaptığınızda yine tarafınıza gelen ÖZEL MESAJ da da belirtildiği gibi,
lütfen foruma mesaj yazmadan önce ÜYE ARŞİVİ başlığı altında kendinizi tanıtın...
Aksi takdirde mesajlarınız ve açtığınız konular silinecektir...
Üye tanıtım Formatına ulaşmak için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz:
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=1198
ÜYE ARŞİVİ'nde tanıtım yapmak için aşağıdan ÜYE ARŞİVİ başlığına girip, yeni bir konu açabilirsiniz...
http://www.opelim.net/forums/forumdisplay.php?f=11
Anlayışınız için teşekkürler,
Keyifli forumlar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...