Hız tutkusu ve ölümler

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mert motorculara dikkat et bana iki kişi öyle yaptı biri hatta aşağı indiğimde bıçak saplamaya kalktı gögüs koruması olduğundan(en 1621-2 dünyadaki en sağlam korumalardır) saplanmadı tabi sonra elinden alıp herifin baldırna sapladım bir tanede minibüsçü lise servisi arabadaki kızlara hava atacak diye yaptı önünü kırmızıda kesip yerden yere vurmuştum herifi hatta bir ara mobese görüntülerinde haberlerde çıktı:)eldivenler muşta görevi görüyor özellikle ve ne kadar sert vurursan full korumalı hissetmez:)

Dostum o korumalıkları takan adam zaten bilinçli sürüyor, 600lük 1000lik motorla makas atan adamı zaten göremiyorum , vın diye geçiyor yanından işin piri olmuş, bir anlık " ananın ! " dedirtmek harici bi etkisi yok ama yine de tedirginlik yaratıyo. Herhangi bir atikliği olmayan motorla, ne kaskı var ne korunaklı giysisi var 2 barzo binip şekil yapmaya çalışıyolar, telefonla konuşan bile gördüm garipler yani :D

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla trafikte 1. yaya'ya 2.si motorluya vurmaktan aklım çıkar.

geçen hafta 3 gün tatil var diye karabüke gidelim dedik dedem ananem yenge dayım falan gidiyoruz. tutturdu dedem eski yoldan daga çıkalım diye benimde işime geldi 11 lira ogs parasından yırtcaz :D yol boyunda 10 tane vukat atlattık. traktör ne reflektör var simsiyah römork takmış parklar yok bişey yok devam ediyor dayı.
ama aklımı alan bir kaza atlattım ya benim yada motorlunun verilmiş sadakası varmış.
yeniçağdan bolu dağına tırmanmaya başlıyordum tam yeşil ışıktan geçtim solda bir kavşak var motorlu orta şeritte bende soldayım sen tut tam önümde sinyal ver sola atla fren el freni kavşağın dibine kadar girdim bir karıştan az farkla yırttık. vursam al başına bela ne halt yiyeceksin. o yüzden motorlulardan mümkün oldukça kaçarım. birde istanbulda sol şeritte bariyerde gitmeleri yokmu. böcek gibi yapıştırcam birgün birini yanlışlıklar görecek gününü...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum sen ehliyeti nasıl aldın acaba? :Unuttuysan hatırlatalım istersen, motosikletlerin de şerit kullanma hakkı diğer araçlar kadardır. Sırf motorun boyutları küçük diye şeridin küçücük bir ksımına sığmak zorunda değildir. Ha trafiğin akış hızından yavaş gidiyorsa sağdan gitmesi gerekir ama hız sınırının 50 olduğu yerde adam isterse en sol şeridin ortasından da gider. Daha hızlı gitmesi için onu sıkıştırmak, korna-sellektör vs yapmak senin suçundur.

Yine de kızgınlığını anlıyorum ama bu ülkede ister motor ister 4 teker sürücüsü olsun trafik kuralları ve kültüründen bi haber birçok kişi var. Ama sen yine de herkesi aynı kefeye koyma bence. Çünkü ona bakarsan sırf zevk olsun diye motor sıkıştıran sürücüler de var trafikte.

Bana araba kullanmayı babası 20 sene kamyonculuk yapmış bi arkadaşım öğretti, kendi şöförlüğü de gayet iyidir sakin sakin köy yerinde öğrendim. Ehliyet kursunda direksiyon dersine gittim kovaladılar zaman kaybısın diye :D Ehliyeti de harç yatırmadan aldım hatasızmışım diye, kardeşim de dahil olmak üzere harç yatırıp aldı herkes ama benden direksiyon sınavı dahil alayını fullediğim için harç almadılar :)
Hocam keşke yazdıklarımı dikkatlice okusaymışsınız, motorcuların hepsini aynı kefeye koymuyorum sadece çoğunluk olarak bisiklet binmek kadar basit sanıyorlar motoru, minibüsle araba arasına girmek gibi aptallıklar yapıyorlar insan hayatıdır yazıktır diye kurtarmaya çalışırken başka arabalara çarpma riskine giriyoruz. Sizin de dediğiniz gibi boyutu ufak da olsa bir otomobil kadar şerit kullanma hakkına sahiptirler ancak bir insanın geçebileceği boşluktan geçmeye çalışıyorlar. Bir çok kez hata yapan ve ben sağa veya sola kırmasam geberip gidecek motorluyu başka arabaya sürtme riskine girerek kurtarmışlığım var ve bu saatten sonra hata yapan motorlu kendi hayatını riske atar, kenara kaçarak onu kurtarmak yerine yardırıp giderim kendi hatasıyla yüzleşir yani, ekstradan bi iyilik yapmam beyni olmayan bi motorluya. Kimse niye anlamıyor beni yahu, gören de motorluları çiğneyen cani şöför sanacak :D

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Dostum o korumalıkları takan adam zaten bilinçli sürüyor, 600lük 1000lik motorla makas atan adamı zaten göremiyorum , vın diye geçiyor yanından işin piri olmuş, bir anlık " ananın ! " dedirtmek harici bi etkisi yok ama yine de tedirginlik yaratıyo. Herhangi bir atikliği olmayan motorla, ne kaskı var ne korunaklı giysisi var 2 barzo binip şekil yapmaya çalışıyolar, telefonla konuşan bile gördüm garipler yani :D

onlar emin ols motorcular arasındada sevilmez insan ayırdığımızdan değil yanlış anlaşılmasın adam gelir kırmızıda seninle dalga geçer altındacup var ara gaz veririr benim motorun 1. vitesinin toplam yaptığı hız onun motorunun toplam hızından fazla haberi yok avelin:)birde ayna takmayanlar var neymiş hızını düşürüyormuş birde diyorlar ki motosiklet yarışlarında söküyorlar sanki moto gpye girecek :) he brde ss alıp kaskı dirseğine takanlar var ki ona hiç girmeyeyim:) ama yinede ezmemek en hayırlısı malum herkesin ailesi var:)

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi yasalardan yırtsan manyak aileler cıkar karşına. Ben haklıysam zerre üzülmem ama
yasalar da korumaz ki hele birde orada kamera yoksa şahit felanda yoksa zıçtın ki ne zıçtın.
Polis karakol felan derken, al başına belai, birde adam ölürse kaza ile adam öldürmekden
mahkeme %90 hapise bile girersin.

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
+1 Herkes geçti o yollardan. Yani onların üzerine sürmek,trafikte sıkıştırmak vs. size bir şey kazandırmaz. Oldu ki üzerlerlerine sürdünüz,adam kaza yaptı öldü,sakat kaldı. Vicdanınızı nasıl rahatlatacaksınız? Bırakın geçip gitsinler,Allah korusun. Herkesin evladı annesi,babası için değerli serseri de olsa,sakin efendi biri de olsa... Bi kazaya sebep olupta kimsenin ailesini üzmeye hakkınız yok. Burada her kurala uyuyomuş gibi yazanlar,acaba trafikte hiç mi yanlışınız yok sizin? Hiç mi dalgınlıkla veya bilerek hata yapmadınız? Biraz empati. Zor değil.

Burak burada dalgınlık veya hatadan bahsetmiyoruz. Burada hızdan ve tehlikeden bahsediyoruz.Tamam üzerlerine sürmek, dayak atmak sorunun çözümü değil ama hırçınlık yapacaklarsa da gitsin pistlerde veya trafiğe kapalı alanlarda yapsınlar. Kusura bakmasın kimse insan hayatını tehlikeye atıp kendi egosunu hırsını tatmin edenler bence cahil kesimlerdir. Onları savunanlar da?

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26214725.asp

Okur musun buradaki 14 ve 16 yaşındaki çocukların suçu neydi? Bir cahil bir eğitimsiz yüzünden canlarından oldular daha hayatlarının baharında.Bunların aileleri yok mu? Ben Nadir abiye katılıyorum sonuna değin... Kötüden örnek olmaz. Hız felakettir hele ki yaşam alanında yapılıyorsa cehalettir...

Son düzenleme:

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onlar emin ols motorcular arasındada sevilmez insan ayırdığımızdan değil yanlış anlaşılmasın adam gelir kırmızıda seninle dalga geçer altındacup var ara gaz veririr benim motorun 1. vitesinin toplam yaptığı hız onun motorunun toplam hızından fazla haberi yok avelin:)birde ayna takmayanlar var neymiş hızını düşürüyormuş birde diyorlar ki motosiklet yarışlarında söküyorlar sanki moto gpye girecek :) he brde ss alıp kaskı dirseğine takanlar var ki ona hiç girmeyeyim:) ama yinede ezmemek en hayırlısı malum herkesin ailesi var:)

Hepsi satıp elektrikli bisiklet alsın, ghost rider yemin ediyorum :D tısssss diye geliyolar arkadan ahaha gece 02.00-03.00 suları sıcak ekmek çıkıyor bazen almaya gidiyorum, ansızın yanımdan falan geçiyolar geldiğini de farketmeyince aklım çıkıyor hahaha :D