hızlanma da titreme

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımın 0-100 km hızlanması esnasındaki seyrinde 1-2-3. vitesleri gectikten sonra 4. vitese atıp hızlanma yaparken 80 km hız ve 1900-2000 dev/dk civarında aracta kaba bir titreme oluyor sanki patikada direksiyon sarsar gibi oluyor... ivmelenme de kayıp yok motor sesinde zorlanma da pek hissetmiyorum bahsedilen devir aralıgında baska viteslerde titreme olmuyor...ama bunu 4. de hep yapıyor acaba devir hız ayarını mı yapamıyorum ...yoksa daha onceden var olmayan bu sorun birşeylerin eskimesine mi baglıdır ( evvelden uno kullandıgım donemde de o da sadece aynı aralıkta sorun cıkartıyordu ama o uno...)

ibrahimaytu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araban dizel herhalde. Benzinli olsa 80 km/h 1900-2000 devir olmaz 4.viteste. Ama dizel için makul bir devir aralığı. Motorun Sarsıntısı olmasın :)

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rot ayarların bozuk olabilir toe-in toe-out camber kaster açıları bozulmuş olabilir yada jantların arkası çamur olmuştur lastik ağırlaşmıştır balansını bozmuştur... siz öntakımı kontrol ettirin bence motorla ilgili bi arıza olmamsı lazım öntakımda var bir sorun...

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
diger viteslerde ve de daha suratli hızlarda yapmıyor bunu ...gaz verme mıktarından da bagımsız... en son test ettim arac 4. vitesle 80 km civarını gecerken istersen gazı kokle gene de aralıkta tıtreme yapıyor ...on duzen bozuk olsa daha yuksek hızlarda da yapması gerekmez mi?
tekerler yenı degişti balans yapıldı balanstan once de vardı sonra da devam ediyor...motorun sarsıntı sesını de bılıyorum o bıraz daha ince titreme yapıyor bu ondan farklı...

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewet diğer hızlarda da yapar...motor fazla sarsılıyorsa motor kulaklarına bak derim sağ üst motor kulağı yada alt motor kulağı ...sadece 4. viteste ve 80 km hızla giderken diyorsunuz (birden aklıma şanzımandan 4.vites dişlilerindemi yoqsa sekromençleridemi bişiy var diyesim geldi ama düşüncemin büyük olasılığı şanzımandan olmadığı motordanda sanmıyorum eğer arızayı bulursanız bi zahmet yazın bizde öğrenelim saygılarımla...)

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arızayı bır ben anlıyorum devamlı kullanan ben oldugum ıcın servısın ruhu bıle duymuyor bulursam mutlaka paylasırım

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence maddi ve manevi müsait olduğunuz bir zamanda servise gidip ustanın biriyle yada cotechle(techlerin biriyle) tecrübeye beraber çıkın büyük olasılıkla arızayı yolda bulur diye düşünüyorum saygılarımla...

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm kardeşim
snn arabanda muhtemelen
1. debriyaj balatası arızalı
2.baskı arızalı
3.iç akslardan uzunolanda boşluk var yada arızalı
4. aks bilyalarından birinde arıza başlangıcı var
BUNLAROLASI SEBEPLER HEMEN BUNLAR ARIZALI DİE DÜŞÜNME
5. en önemlisi ise
SEVGİLİ KARDEŞİM DEDİĞİNE GÖRE BALANS AYARLARINI YAPTIRMIŞSIN
FAKAT :
dier işlemlere başlamadan önce en ucuz ve olası maliyeti olan şu işlemi yaptır.
üşenme rot balansçına git 4 lastiğinide janttan ayırt içlerini temizlet sonra monte ettir ve tekrar balans yapsın nedenine gelince benzin istasyonlarında basılan hava yada yaptığımız hava ayarları esnasında DÜŞÜNÜN GÜNDE KAÇYÜZ ARAÇ HAVA BASMAKTA kompresör içine dolan su buharı zamanla boşaltılmadığı için basılan hava ile birlikte lastiğimizin içine gitmekte ve buda tesbiti zor balans bozukluklarına sebep olmaktadır bunu balansçılar sabit balans makinesi ile çözemezler aldatır bu arıza başıma o kadar çok geldiki nacizane yazmak sorununa 1 nebzede olsa çözüm katmak için ilettim saygılar opeldostlar@hotmail.com

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dort lastiğim yeni değişti ve alırken balansları da yapıldı ama bu değişimden once de bu sorun vardı
dediginiz sorunlar sadece belirttigim aralıkta ki titremenin sebebi olabilir mi bilmiyorum ama bunların aynı zamanda diger hız ve de viteslerde de ozellikle yuksek hızlarda da yapması gerekmez mi sadece ben bu 4.vites 80 km hız da yasıyorum bu sarsıntıyı 85 km olunca kayboluyor zaten 95 de 5.vitese geciyorum o zaman da tık yok...