Honda'dan Opel'e Geçiş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

umerto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Halihazırda 98 Honda civic 1.4is sahibiyim. Aracımdan memnunum ama son zamanlarda Vectralara takmış durumdayım. Özellikle CDX olanların full donanımlı versiyonlarına. Ya da genel olarak Alman otolarına bi takıntı oluştu:) anlayamadım bu ruh halimi. Neyse sizlerden bana yardımcı olmanızı istiyorum acaba 2.5 CDX lerin yakıt harcaması ne düzeydedir. Bi de bunların geneli otomatik vites olduğu için nasıl bi harcama ortaya çıkar?

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin araban iyi boşver ...
zamanın 2 kapılı olanlarından çok aramış temiz bi tane bulamamıştım sendeki iyi ise değiştirmene gerek yok honda iyidir her açıdan ...
yakıt dersen senin arabanın iki katı yakar 2,5cdx otomatik...

Son düzenleme:

umerto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin araban iyi boşver ...
zamanın 2 kapılı olanlarından çok aramış temiz bi tane bulamamıştım sendeki iyi ise değiştirmene gerek yok honda iyidir her açıdan ...
yakıt dersen senin arabanın iki katı yakar 2,5cdx otomatik...

Valla benim araba iyi memnunum 103.000 km de daha, tek kusuru kaporta ve boyası.

yasin90

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hem yakıt hemde yağ harcamasını arastırın :D

Firaty06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konfor ozellik yol tutus saglamlık guvenlık performans ve bana gore ıç dıs dızayn olarak hondadan cok daha iyi yakıt sorunsuzluk vergi avantajı olarak honda daha iyi

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
booşverin durun hondada..ben de opeli satıp 2005 makyajlı kasa vtec honda civic bakacağım..arıza lambasından,kapısınndan bacasında gelen tıkırtıdan,yağ eksiltmesinden bıktım bu opellerin!

Ejder1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
booşverin durun hondada..ben de opeli satıp 2005 makyajlı kasa vtec honda civic bakacağım..arıza lambasından,kapısınndan bacasında gelen tıkırtıdan,yağ eksiltmesinden bıktım bu opellerin!

Daha dün başımdan geçen bir olayı paylaşayım tam üstüne denk gelmiş;
öncelikle genelleme yapmayalım,Birçok opel kullanıcısı aracına aşıktır. benim opelim 70.000km oldu ne bir kere yolda bıraktı ne bir kere arıza lambası yaktı. İşlerin yoğunluğundan bakımlarını dahi çoğu zaman geciktiriyorum hatta bu bazen 5-6 bin kilometreyi buluyor. Yine arabam tık etmiyor. Geçen gün kırmızı ışıkta duruyorum, geldi taksici arkadan küt diye bindirdi, 3 metre öne sürüklendim. Kafamda arka tamponun ne hale geldiğini hayal etmeye çalışarak araçtan indim ve gördüğüm manzara karşısında şok oldum. Aracın arka tamponunda kırılma, göçük, çatlamayı geçtim çizik dahi yoktu. Yalnızca bana çarpan taksinin rengi tampona geçmiş. Gittim bi pasta cilayla olayı hallettim. Şimdi esas mevzuya gelelim; bana çarpan taksinin ön tamponu kırılarak yere düşmüş ve onarılamaz vaziyetteydi. Ayrıca farındada çatlama vardı. Gtc pek bilinmeyenin bir araç ve benim aracımdada logo iptalleri olduğu için adam aracın opel olduğunu anlayamadı. Bu ne sağlam arabaymış markası ne alfa mı diye sordu. Hayır opel dedim. Özür dileyip yapacağı birşey olup olmadığını sordu, geceyi uykusuz geçirdim dalmışım dedi. zaten adam ayakta uyuyordu. bende gerek olmadığını ama bu halde araç kullanmaya devam ederse şikayette bulunacağımı söyledim. Adamın trafik sigortasıda yokmuş, tutanak tutmadık.
Aracıda çalışmadı. Ben aracıma binip yoluma devam ederken o hala şaşkın şaşkın arkamdan bakıyordu. Adamın aracı neydi diye sorarsanız cevaplayayım : yeni kasa sedan HONDA CİVİC. ;) Keyifli forumlar.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.5 cdx denilipde yakıt falan denmiyormu :) diyicek laf yok artık..
kaplan alıcam ama nasıl besliycem diye dert ediyorsan elindeki kediyi beslemeye devam et..

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
2.5 cdx denilipde yakıt falan denmiyormu :) diyicek laf yok artık..
kaplan alıcam ama nasıl besliycem diye dert ediyorsan elindeki kediyi beslemeye devam et..

+ 1. Hem karnım tok olsun hem de çörek bütün olsun...bence cdx yerine 2,5 V6 Sport alın.hem onların otomatik şanzımanı yanılmıyorsam biraz daha farklı

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Temizi bulunsa iyi ama artık kalmadı, bakımsızları da çok sorun çıkarır...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...