hoparlör tamiri işe yaradı :)

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g araç sahibiyim. aracımda arka camlar manuel. cam kolunu sökme işlemini bir türlü başaramadığım için 4-5 aydır arka sol kapıdaki patlak hoparlör ile dolaştım. tatilde köyde boş vakit bulunca pandizotu sokebilirsem hoparlör sipariş vereyim diye uğraşmaya başladım. pencere kolunu sökmek için segman çıkartmak gerekiyor diye biliyordum ama segmanı bulamıyordum. hemen kolun dibindeymis. tornavida nin ucunu biraz yamulttum çok kolay çıktı. hoparlörun kenarlarındaki körük %80 oranında yırtılmışti. soktukten sonra aklıma evde boş duran oval hoparlörun korugunu buna yapıştırmak geldi. ölçüsü oranında kesip bali ile yapıştırdım. görüntü kötü ama cızırtı gitti. sağ kapıdakinde problem yoktu. sol kapıdaki tamir ettikten sonra sağ ile aynı ses performansı ile çalışınca hoparlör almaktan vazgeçtim. işlemden pek umudum yoktu ama sonuç görüntü olarak olmasa da ses olarak güzel oldu. nasılsa kapıyı sökmeye öğrendim. birdaha cızırtı yaparsa yeni alır takarım. birisine faydası olur niyeti ile konu açtım ama işlemi yaparken sonucun nasıl olacağını bilmediğimden yaparken fotoğraf çekmemiştim. işe yaramayacagini düşündüğüm ve felaket derecede ise yarayan uygulamam :) sonuç fotoğrafları buyrun
a0baaa0848fb16d53fd9b38f3536e3dd.jpg
16ad712772a41c2fdd1ba6b709940a25.jpg
830fc673e3c394586bb63db4546f080c.jpg

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi