IDS amortisor tamiri??

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün Ostim de Nam amortisöre gittim. IDS amortisör tamiri yapabileceklerini söylediler (150TL). Forum da tamir olmayacağını okumuştum. Tamir olmuyormuşum dedim ve bana tamir olmuş IDS amortisörü gösterdiler. Hemen fotoğrafını çektim ve de 1 yıl da garanti veriyorlarmış.

Sızın düşünceleriniz nelerdir daha önce gitmiş olan var mı? Tamir olur mu_

tr7br.jpg

tr7sl.jpg

tr7t8.jpg

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Her bir ana parça parçacıklardan meydana geldiğine göre bence olur.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olur ama amortisör tamirine karşıyım. yürüyen aksam önemli...

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
olur ama amortisör tamirine karşıyım. yürüyen aksam önemli...

sifiri 800 kusur //......

hala karsimisin??

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende karşıyım bu biraz hava yastığı açıldıktan sonra göğüsü kaplatmak gibi herşey yolunda görünür ama öylemi acaba? Garanti verdikleri şey amotrisörün kaçırmayacağına dair ama yol sürüşünü nasıl etikelebileceğini anlayabilmek için bir test yok. Param yoksa ids tamiri yerine standart amortisöre dönerdim ben.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
vectra b için kartalda bir adama yaptırdım, eskisinden iyi ama originaline benzemez oldu. Bilemiyorum, nam çok popüler. Zaten tamir olsa olsa oring keçe vs. değişiyordur. Ids olmasının tek espirisi özenli dağıtılıp toplanması olsa gerek.

Patlak ise ben olsa şansımı denerdim.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neden tamır olmasın kı sonucta bu uretılen bı parca yekpare tek dökum degıl bırleştırme olay nam amotısor sahıbı akıllı adam olayı cozmus sonucta kendını calıstırdıgı elemanlarını yetıstırmıs demkkı parasınıda kazanıyor..
bu amortısor yapılırkende parca parca toplanıyor kaynak dersenız eger ondada sıkıntı yok elındekı alet ıle kaynagınıda 1 e 1 yapar gecer..
nasıl egzos denılınce ıskender egsoz aklınıza gleıyor mılyon tane egzoscu var neden ona gıdıp daha fazla para verıp yaptırıyolar oda işi çözmus sonucta yapıyor kaynagından ıscılıgıne herkez hastası bu adamda boyle.. bence en mantıklısını yaptırmıs tamır ettırerek..

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Bence de olur , ama arızanın ne olduğu önemli burada ... İds+ lambası yanıyor ve amirtisorlerin içindeki selenoidler arızali ise tamir olmaz , ha sorun klasik amortisor keçe kaçağı ise herkes tamir edebilir .

İds+ biraz zor bir olay , arızayı iyi teşhis etmek lazım , bosu bosuna 150 den olmayın ... Zaten o selonoid arızali ise cok şansınız yok . Hani o kocaman çıkıntı varya iste o :)

Kolay gelsin ...

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
bundan 10 sene evvel Toyota yaris nın amortısoru sordum 250 tl fıyat cekmişlerdı bende arayışa gırmıstım 4 tane amortısor lazımdı tamiri var dedıler neyse ustalara sordum bursa osmangazıde bu amorsıtör tamırı yapan yer var dedıler ona gittim adamlar bu işi cözmuş parçası ucuz olan araçları yapmıyoruz dedıler ıthal merso bmv o tarz araçları yapıyoruz dedı adama rıca ettım tanesı 50 lıraya 4 tanesını yaptırdım amortısöru kesıp kecesını yağını degışıp kaynaklayıp verdıler 2 sene bındım sattım kımısı cok tehlıkelı dedı kımısı yenısını al dedı kaynaklı amortısör mu olur dedı ama bu işi yıllardır yapan yerler var ıds amortisör baya pahalı şansını dene yaptır olmasa yenısını alırsın kardesım