İki gündür sinirlerim altüst

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün sedsiz bir sokaktan geçerken teyzem arabadan ses geldiğini söyledi teyibi kapattım ve ben de aynı sesi duydum sanki disklerden bir cızırtı geliyor nasıl anlatayım bir tuhaf cızırtı! Öyleki siteye girdiğimde etraftakilerin bakışları sanki cızırtı yüzünden gibi gelmeye başladı! Bu sorunla karşılaşan veya benzeri bir sıkıntı yaşayan ve çözümünü bilen varsa lütfen bilgi versin! Servis bir türlü sorunu çözmeye odaklı değil! Özel serviste mi hallettirsem?

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: İki gündür sinirlerim altüst

yavuzozkan link' Alıntı:
Arkadaşlar dün sedsiz bir sokaktan geçerken teyzem arabadan ses geldiğini söyledi teyibi kapattım ve ben de aynı sesi duydum sanki disklerden bir cızırtı geliyor nasıl anlatayım bir tuhaf cızırtı! Öyleki siteye girdiğimde etraftakilerin bakışları sanki cızırtı yüzünden gibi gelmeye başladı! Bu sorunla karşılaşan veya benzeri bir sıkıntı yaşayan ve çözümünü bilen varsa lütfen bilgi versin! Servis bir türlü sorunu çözmeye odaklı değil! Özel serviste mi hallettirsem?
Bendede var yeni farettim tatilde disk surtmesi gibi biraz hizldgimda ses gidiyor

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hızlanınca sesi duyamıyoruz

labz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben de ayni dertten muzdaribim yakın zamanda servise gideceğim camlar açık gezince sinirlerim bozuluyor çok tiz bir ses....

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

bütün araçlarda oluyorsa servisi arayıp danışın derim zira onlar biliyorlardır genel olarak varsa..

OZAN ERDEM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bunların hepsinin ilacı sanayide bu servisteki adamlar usta falan değil zaten büyük bir tamir gerekince rektefiye gibi onlarda sanayiye gönderiyolar yani yetkili servis anca parça değişmeyi bilir gerçi onuda beceremiyolar gidin sanayiye usta binsin araca söylesin sorunu 2 3 ustaya danışın içiniz dahada rahat eder

yağmur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OZAN ERDEM link' Alıntı:
Bunların hepsinin ilacı sanayide bu servisteki adamlar usta falan değil zaten büyük bir tamir gerekince rektefiye gibi onlarda sanayiye gönderiyolar yani yetkili servis anca parça değişmeyi bilir gerçi onuda beceremiyolar gidin sanayiye usta binsin araca söylesin sorunu 2 3 ustaya danışın içiniz dahada rahat eder

her zaman diyorum servisler soygundan başka birşey yapmıyor sen dışarda arabanın yağını yağ filtresini hava filtresini 100 tl ye değiştiriken servise 500 tl verirsin arabayı alırken kazıklandığımız yetmiyo bide serviste geçiriyolar millere o bakımdan 2.el garantisi bitmiş araç alıp full kaskolu binmek en güzeli olsa gerek diye düşünüyorum.

megathone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

WeReWolf kardeşim yazını yeni gördüm ve o sürtme sesi bende de var ve ben olayı çözdüm...Belki dikkat etmişsindir bizim araçlarda frene dokunduğun anda ön kısımdan bir motor sesi gelir vızzzzzzzz diye..her frene bastığında bu ses geliyor..Muhtemelen Fren güvenlik sisteminin çalışma sesi bu..Ve düşük hızlarda frene bir kere dokununca bu motor devreye giriyor ve belli bir süre devrede kalıyor..Eğer balatalarından çok minik de olsa sürtme sesi geliyorsa.Sen ayağını frenden çekmiş bile olsan hareket halindeyken bu sürtme sesi gelmeye devam ediyor.ta ki süratini arttırana kadar ya da fren pedalına daha güçlü basana kadar.

gokhanbedir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı durum bende de vardı, fren balatalarım bitmek üzereymiş zaten ön balataları değiştirince ses kalmadı, 30.000 km dir de ses yok.