İkinci el lastik güvenilirmi

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastikcilerden değilde aracını satmış elinde kalan veya jant büyütmüş boşa cıkan lastikler olursa al aam lastikcilerden alma adam yeni lastik alıyor aracta cıkanları ise lastikciden almıyor bırakıp gidiyor lastikcilerde o lastikleri yıkayıp parlatıp satıyorlar
ama yukarda yazdığım nedenlerden dolayı elinde kalanlar olur onlara denk gelirsen al
örnek gecen bir arkadaşım aradı ben aracı sattım lastiklerim boşa cıktı seninkine uyarsa gel al dedi lastiklere baktım 1 kış kullanmış ve sıfırı gibi duruyordu 300 tl dedi almadım
bu örnek ve bunun gibi denk gelirse al lastikcilere sakın güvenme arkadaşın bile olsa

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Bence alacağınız lastiğin neden çıkarılıp satıldığını bilmek gerek...Sanayiide ikinci el lastik satan yerlere'den lastik almak tabiki sakıncalı ve riskli...Başkasının eskisi kimseye yeni olmaz...! Ziraa,sattığı eski aracının lastikleri yeni aracına uymayan ve savaş abinin dediği gibi ebat büyülttüğü için lastiklerini satan arkadaşlardan alınabilir...

3-4 ay kullanılmış michlen kışlık lastiğin çiftini 120 tl'ye aldım..arkadaşımın sattığı araçtan kalmaydı...Yinede yeni tercih edilmeli her zaman...

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüm yorumlarınız için teşekkürler.Lastikler geldiğinde buraya yazarım.

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Diş derinliği 6mm ve yukarısı ise, lastikte yama patlak çatlak yoksa üretim tarihi yeni ve hamuru da yumuşaksa alınır.
Şahsen detaylı bir incelemeden sonra alırım. 100 TL nere 660 nere..

ırmakcafe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende bugün çıkma aldım 215/50/17 ebadı mersedes araçta sadece 2 ay kullanılmış GOODYEAAR 215/50 R 17 95V XL UG PERFORMANCE 358 lira liste fiyatı var ben 4ünü 600 e aldım vede 6 taksitle üretim tarihi 03/08/2009 vede 6 taksit jantlarından söküp verdiler ve jantlarda çizik dahi yoktu sizce nasıl fiyat

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Genelde 2.el lastikler ölü fiyattan gidiyor.
Fiyat makul, şöyle söyleyim satan iyi fiyata satmış.

ırmakcafe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim jantlar 17 o yüzden lastiklerde pahalı 358 lira lastiğin fiyatı oda sonuçta yeni lastik hiç bi fark yok sadece farkı fiyatı 6 taksit le aldım yeniden hiç farkı yok 1.500 lira yrine 600 bedava bence 900 lira fark ben iyi aldım die düşünüyorum

Son düzenleme:

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben geçen gun 660 liraya 6 taksıtle michelin energy saver lastik aldım. al ve farkı gör derim. kesinlikle değer. tabiki imkan dahilinde.

melih kardeşim. aldığın lastiklerin ebadı aracın corsa olduğu için 185/55/15 tir diye düşünüyorum. aldığın fiyat uygunmuş. nerden aldığını söyleyebilir misin?

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 el lastik deyince yaşadığım kötü bi tecrübeyi anımsadım izniniz ile sizede kısaca anlatayım şöleki tanıdık bi lastikçi arkadaştan lassa impetus II idi galiba 4 adet çıkma lastik aldım, dişler falan gayet sağlam nerdeyse sıfır gibi neyse biz kısa bi zaman sonra senelik izin sebebi ile sinop boyabat a gittik dönüş yolunda o zamanlar bolu tüneli yeni kullanıma açılmıştı, bolu tüneline 10 km ya var ya yok ben sol önde uyuyorum aracı babam kullanıyo birden bi yalpalanma ile uyandım hemen gözüm ibreye takıldı 140 km falan gösteriyo (şu duble yolların yapımında emeği geçenlerden allah razı olsun) 4 şeritli yol soldan 2 şeritten ensağa ve oradan en sola derken fırıldak gibi dönmeye başladık arabada 8 kişiyiz 3 oğlum, annem, babam, ablam, eşim, derken can pazarı herkez çığlık çığlığa ben uyku sersemi hayal meyal hatırlıyorum babam sürekli direksiyonu harmanlıyo inanınki o bariyerleri her tarafta görüyorum aha şimdi çarpcaz derken allah korudu arkadan gelen bi tane araç dahi olsa bittik sonunda durabildik aşşağıya indiğimde tabi herkes şokta sağ arka tekerin patladığını ama ne patlama teker falan dağılmış gördüm. jantı arabadan çıkarana kadar neler çektik biz yedek lastiği takarken o arkamızdan hiç bir araç gelmeyen yol tırlar otobüsler vızır vızır oldu verilmiş sadakamız varmış o fırıldak gibi dönüş esnasında çıkan lastik sesleri hala kulağımda ve lastikleri kontrol ettiğimde diğer 3 lastiğin taban telleri olurya araba nasıl jant a kadar yattı ise en az 5-6 cm lastiğin dışına çıkmıştı,velhasılkelam daha sonradan öğrendik lastiklerin yılı eski imiş demekki yüksek sıcaklığa dayanamamış burada bizim hayatta olmamızda büyük rolde emektar vectra ya düştü başka bi yerli otomobil olsaydı biz takla atmıştık,bu kötü tecrübeyi allah a şükür 4 adet lastik zararı ile atlattık siz siz olun 2 el lastik almayın.
sabırla okuyan herkese teşekkürler.
umarım bu konuya çıkarılması gereken bi ders niteliğinde bi cevap olmuştur.

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Diş derinliği 6mm ve yukarısı ise, lastikte yama patlak çatlak yoksa üretim tarihi yeni ve hamuru da yumuşaksa alınır.
Şahsen detaylı bir incelemeden sonra alırım.

2.el lastik alırken yazdıklarımın hepsine ayrı ayrı dikkat ederseniz alınır diyorum.