İnsan her yaşta bir şeyler öğrenir.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Jackson Brown'ın "Şu Hayatta Neler Öğrendik Neler" adlı kitapçığından birkaç satır;.
* Kendimi neşelendirmek istediğim zaman en iyi yolun başka birini neşelendirmeye çalışmak olduğunu öğrendim. Yaş:13
* Bir bebeğin evlilik sorunlarını çözemeyeceğini öğrendim. Yaş: 24
* Bir tartışmayı tatlıya bağlamadan yatağa gidilmemesi gerektiğini öğrendim. Yaş: 29
* İşyerinde romantik ilişkiler aranmaması gerektiğini öğrendim. Yaş:31
* İnsanın kendisinden daha sorunlu birisiyle evlenmemesi gerektiğini öğrendim. Yaş: 31
* Çalıştırdığımız insanlara iyi davrandığımızda, onların da müşteriye iyi davrandıklarını öğrendim. Yaş: 49
* Bir toplantıda zekâmı ya da sohbetimi göstermek konusunda tercih yapmak gerektiğinde sohbeti seçmemin daha iyi olacağını öğrendim. Yaş:53
* İnsanlara iyi davranmanın hiçbir maliyeti olmadığını öğrendim. Yaş:66
* Gerçekten yaşamaya başlamak için emeklilik beklenirse, çok uzun bir süre beklenilmiş olunacağını öğrendim. Yaş: 67
* İyi kalpli olmanın mükemmel olmaktan daha önemli olduğunu öğrendim. Yaş:70
* Bir domuza ve bir çocuğa istedikleri her şeyi verirseniz sonuçta çok iyi bir domuzunuz ve çok kötü bir çocuğunuz olacağını öğrendim. Yaş: 77
* Kiminle evleneceğin kararının hayatta verilen en önemli karar olduğunu öğrendim. Yaş: 95

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Evet. :(

Evlenilcek kişinin iyi seçilmesini 95 yaşında değil 40-45 yaşında da öğrenebilirmiş..
İleride daha iyi anlarsın, aşk bitince mızmızlık başlar, tenkitler artar, inanmazsan evlendirme proğramlarına bak, ömrünün son demlerini yaşayan kadınlar neler neler istiyorlar :).

efsane66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaş 5 yaramazlıklar yapıp ailemin okula göndermesine sebep olacak şeyler yapmamam gerektiğini öğrendim
yaş 13 iyi bir liseye girmek için dersleri geçmek için değil öğrenmek için çalışmam gerektiğini öğrendim
yaş 17 iyi bir üniversitye girmek için öğrenerek çalışmam gerektiğini öğrendim
yaş 19 iyi bir işim olması için gönül verebileceğim severek yapabileceğim bir bölüm okumam gerektiğini öğrendim ama çok geç oldu:D
rotasız bir denizde ilerliyorum Allah sonumu hayır etsin

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Internette deliler gibi ariyorum kitabi, bir turlu bulamadim ((((((

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Şu an kitabın (oğlak yayınları) yeni basımı yok.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler Savaş abi güzel paylaşım.
Evliliğin ne kadar yer tuttuğu ve önemi birkezdaha ortaya çıktı:)

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org

Şu an kitabın (oğlak yayınları) yeni basımı yok.

Sagolasin ama ben onu nereden bulayim Rusya da... Internetten idirebilecegim bir yer bulmam lazim.