Insignia devir düştüğünde vites küçültmeme vuruntu

metexxx

Kayıtlı Kullanıcı
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
2012 model Insignia cosmo aracim yokuş aşaği inerken hız artimasina rağmen vites yükselmiyor du sorduk araştırdık şanzıman da sorun var dediler genel servise gittik adaptasyon 1.200tl ücreti dediler ama garanti yok ya şanzıman tamamen gider yada düzelir dediler kabul etmedim araç bu sorunu 4. Vitesde yapıyordu manuele alınca anladım sonra bir gün yokusda beklerken araç geri kaydı ustaya sordum şanzıman yağı azalmış dedi ve motul marka 5 lt dexsos2 şanzıman yağı aldım ve koydum (aracın altında vidası var sokun yağı bosaltin yağı kıymak icin ise aküyü sokmekisiniz akünün altında vidası var onu söküp ordan koyuluyor kendinizde yapabilirsiniz) yaği değiştikten sonra artık yokuş inerken 2000 bin devri geçtiğinde vitesde 4 den 5 yükseldi sorun gitti gidip boşuna şanzıman indirmeyin yüksek ücretler ödemeyin aracınızda yüksek devirde vites yükseltme me veya vites düşürmeme

SANZUMAN-YAGI-DEGSIMI-1-1380b55a6de6d9491.jpeg

SANZUMAN-YAGI-DEGSIMI-1-213380cef1c9a08a8.jpeg

sorunu varsa vuruntu varsa önce en az 5 lt şanzıman yağı ile degisin

• Beğen
Tepkiler: Hasip

metexxx

Kayıtlı Kullanıcı
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Eğer sorun yag değişmeye rağmen çözülmezse yazılım yetkili servisde yeniden yüklenmeli çünkü araç bir yerde hata görürse kendini korumaya alıyor ve bazı hata kodları oluşturuyor bazı özel servislerde de orjinal yazilimi yüklüyor lar