ınsp 4 kodu

astra5766

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Meraba arkadaşlar. Marşa basmak için 2 kademe anahtarı çeviriyorum daha sonra marşa basmayıp "O" konumuna getiriyorum. Bu arada Insp 4 yazıyo sonra gidiyo. İnsp4 sadece yukarıda yazdıklarımı yapınca oluyo aracım dizel 2011 astra classic3 daha 3500 de. Servis yakıt filtresinin ordaki haznede su vardır dedi fazla sürmez temizleriz dedi. Ama ben kastamonudayım ve en yakın servis çorumda.Önemli değil geçerken uğrayın dediler ama yolumun düşmesini beklemek içime yine sinmiyor. Ne yapmalıyım sizce birde hep opetten aldım uzun yolda bile opetten şaşmadım ne yapayım değistirmeli miyim aldığım firmayı. 2 tane opet var burda farklılık olmasın diye diğerine bile gitmedim. Tecrübelerinizi paylasırsaniz sevinirim

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence imkanlarınızı zorlayın bir servise gidin o yazıyı ve su olayını halledin.. kafan gönlün için rahat evine dönersin sonrada diğer opetten alın bence benzini.. benim fikrim en mantıklısı bu gibi. birde servise sorun bu neden olur diye gitmişken.. insp benim bildiğim yağ değişim süresi geçince çıkan bir uyarı tabi yanlışda biliyor olabilirim..

_berkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mazot filtresinin dibinde su birikmiş altındaki kağaı çıkartıp suyu boşaltabilirsiniz eğer olay su birikmesi değilse mazot filtresinin kutusunu değiştirmeniz gerekiyor sensör arızaldır

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ınsp 4 yakıt fıltresınde suolduguanlamı tasır.her ınsp (1-2-3-4) farklı bır uyarıya ısaret eder.
bazen sıcak havalarda su bırıkmesı olabılıyor.benım bu sekılde olup kendılıgınden gectıgı cok oldu

muzoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
(Bir Benzinci olarak )Dostum araba 3500 km diyorsun opetten şaşmadım daha diyorsun eğer devamlı aynı yerden alıyorsan istasyon yetkililerine söyle derim. Aslında aldığın yakıtla ilgili aracında bir arıza çıkarsa ... Yakıtı aldığın firma bütün masraflarını karşılamak zorunda..markası önemli değil ne olursa olsun.. bence aldığın firmayı değiştir.. normalde benzin istasyonların periyodik olarak tank temizli yapılır.. herhalde aldığınız yerde bu yapılmıyor.. ( Yakıtı aynı istasyondan alıyorsanız opet müşteri hizmetlerini arayıp durumunuzu anlatabilirsiniz) onlarda gereğini yapacaklardır..

terkene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Meraba arkadaşlar. Marşa basmak için 2 kademe anahtarı çeviriyorum daha sonra marşa basmayıp "O" konumuna getiriyorum. Bu arada Insp 4 yazıyo sonra gidiyo. İnsp4 sadece yukarıda yazdıklarımı yapınca oluyo aracım dizel 2011 astra classic3 daha 3500 de. Servis yakıt filtresinin ordaki haznede su vardır dedi fazla sürmez temizleriz dedi. Ama ben kastamonudayım ve en yakın servis çorumda.Önemli değil geçerken uğrayın dediler ama yolumun düşmesini beklemek içime yine sinmiyor. Ne yapmalıyım sizce birde hep opetten aldım uzun yolda bile opetten şaşmadım ne yapayım değistirmeli miyim aldığım firmayı. 2 tane opet var burda farklılık olmasın diye diğerine bile gitmedim. Tecrübelerinizi paylasırsaniz sevinirim

Önemli bir şey değil, yıllık bakımda bile baktırsanız olur.
VW Crafterler de böyle, sürekli filtrede su var ikazı..pek çok servisci sensörün fişini çekipte dolaşıyor.
Bizim araçlarda da sürekli ikaz verir. Suyun varlığı dert değil, sensörün yanlış okuması da sıkça görülmekte.

Son düzenleme:

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kadranda km gösteren ekranda insp4 bakım zamanını gösterir diye biliyorum.vakiti gelmişse ya da özel serviste yaptırdıysan bakımı yazıyor.

servis ne alaka böyle birşey söyleyebilmiş???

erincaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu hortlatmak istemezdim ancak benim de başıma geldiği için yazıyorum.
Aracım 2011 astra h 1.3cdti
Hep mazot aldığım istasyondan mazot aldıktan sonra Insp4 uyarısı aldım.Sonra da arıza lambası yandı.İstasyondan son 2aydır aldığım mazotun çekişini zaten beğenmemeye başlamıştım.Bi tuaflık vardı.
Neyse arızaya bakmak için aracı durdurup gaz ve frene basarak kontağı açıp km sıfırlama düğmesiyle ecn koduna baktım.Ecn68304 yani kızdırma bujisi arızası veriyordu.Arabayı her zaman götürdüğüm Çok saygı duyduğum işinin piri olan arkadaşımın sahibi olduğu servisine götürdüm.Baktılar mazotta su var istasyonunu değiştir ordan alma dediler.Mazot filtre kutusunu açıp içindeki sulu benzini tahlye ettik.Mazot filtresini değiştirdik.Kızdırma bujisi de değişti.
Çok büyük bi masraf açmadı allahtan ama dikkatli olmak lazım bu konularda.Yakıt aldığımız istasyonun yakıtında bi değişime gözlemlersek istasyonu değiştirmek gerek.
Herkese iyi sürüşler dilerim.
Kazasız belasız :)

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mümkün ise istasyonu şikayet edin elinizde fişi mevcut ise tabi. Ülkemizde akaryakıt fiyatları dünyanın ilk sıralarında olmasına rağmen bu gibi şeref yoksunu yerlerin aç gözlülugune HİRSİZLİGİNA izin vermemeli