INSP uyarısı hakkında

babay22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım 2011 corsa cdti. mayısta 1 yıl olacak. 6700 km'de.kontağı açtığımda INSP çıkıyor.bakımın yaklaştığını gösteriyormuş. servise gitmeye gerek var mı? anormal bir durum olur mu?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kısa mesafe kullandığınızdan aracınızdaki bilgi kayıtları ile servis ışığı öne geliyor erken yanıyor mayısda servise kötürün bu arada yağ seviyesine bakmayı unutmayın azalmış olabilir sıfır araba onun için bilgi amacında

babay22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kontağı açtıktan 5-6 saniye sonra sönüyor. yyağına bakmak aklıma gelmemişti hiç. teşekkürler

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk 4-6000 km de eksiltem olacaktır dikkat edin sonra eksiltmeyecektir

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
konu servis uyarısı.ama yağ uyarı arızası varmış gibi olmuş cevaplar.arkadaş yanlış anlamasın derim.
yıllık bakım zamanı geldiği için çıkar o uyarı.servise gittiğinde bakımı yapılır ve uyarı da kapatılır.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağın eksildiğinin gösteren ayrı birsensör veya uyarıcı yok mu?
Ben sana yazdığım servise nasıl olsa gideceksin o yazının erken gelmesi kısa mesafe ve sürüşünden beyinin senin sürüşün kullanmana göre erken yakmasından İNSP yazısı çıktı zaten bakımda yaklaştı
benim demem hatırlatmam yağın daha aracın 6bınde olduğundan yağın eksilme olasığı olacağından uyarı amaclı idi yoksa aracında yağ seviye müşürü veya senin tabirinle sensor var ama bağzen kritik zamanda yanma olasılığı var ve düşün ki uzun yoldasın yandiğinda zorda kalma diye bak dedim konu başka yerlere kaymış :)