Isim tavsiyesi

halil ulaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle tebrik ederim sağlıklı olması temennimdir.benimde Allah nasip ederse Haziran'da bir oğlum olacak bizde çok kullanılmayan güzel bir isim olsun istiyoruz ve ILGAZ diye düşündük bir değerlendirin derim. Mutluluğunuz daim olsun

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 04:48 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 04:45 ----------

ILGAZ = anlamı dört nala koşan at demek

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ark lar guzel dilekleriniz icin hepinize ayri ayri cok tsk ederim.. Rabbim dualariniz kabul etsin.. Herseyden once saglik li olmasi ilk temennimiz.. Isim konusunda meselaa internetten baktiginda bir suru isim cikiyor ve senin begendigin veya begenebilecegin isimleri gozden kaciriyorsun. Mesela GOKTUG ismini internette isim ararken mutlaka gormusumdur. Ama Gecen gun bir arkadasim bu ismi tavsiye ettiginde cok begendim. Lakin GO(k)TUG isminde K harfi degistigi zmn olmuyor:) bu yuzden sizlerden isim konusunda tavsiye istedim..

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öcelikle ALLAH hayırlı uğurlu etsin inşallah vatana millete hayırlı bir evlat olur.
isim konusunda da benim ikiz oğlum var bunların isimleri
ÖMER ASAF - FATİH SENİH

tek isim olursa ASAF,ARAS benim favori isimlerim.

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah razi olsun
Omer ve fatih cok sevdigim isimler fakat kardesimin adi omer fatih ismide cevremde cok fazla:)

Suana kadat Alperen hosuma gitti. Bakalim hayirlisi:)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tunahan.
yiğenimin ismi ancak isimden ötürümüdür nedir çok aksi :D
allah analı babalı büyütsün hayırlı olsun :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Öncelikle tebrik ederim, Allah analı babalı, sağlıklı büyütsün. Bir çocuğa hangi ismin konulmasından daha önemli olan bir kaç husus vardır. Mesela isimler kolay söylenip yazılır olmalı ki çocuk okul çağına geldiğinde ismini rahatça söyleyip yazabilsin, bir harf değişikliği yapıldığında dalga geçilir olmasın. Bir diğer husus entel dantel denilen tarzdaki isimlerden uzak durmakta fayda var. Benim kardeşimin adı Ayçe. 45 yaşına geldi neredeyse daksillenmedik, düzeltilmedik, değiştirilmedik bir belgesi yok diyebilirim. Belge düzenleyenlerin % 80 ni ismini Ayşe, % 15 i Ayça % 5 de Ayçe olarak düzenliyor. Bir de konulan ismin altında ezilmemek, ona layik olmak gerekir. Din adamlarının (Muhammet, Ömer), devlet büyüklerinin (Mustafa Kemal, Ata, Fatih), siyasi liderlerin (Ecevit, Tayyip, Türkeş) isimlerinin çocuklara verilmesine de karşıyım. Zira yıllar sonra fikirler ve yaşam şekilleri farklı olabiliyor.

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle tebrik ederim, Allah analı babalı, sağlıklı büyütsün. Bir çocuğa hangi ismin konulmasından daha önemli olan bir kaç husus vardır. Mesela isimler kolay söylenip yazılır olmalı ki çocuk okul çağına geldiğinde ismini rahatça söyleyip yazabilsin, bir harf değişikliği yapıldığında dalga geçilir olmasın. Bir diğer husus entel dantel denilen tarzdaki isimlerden uzak durmakta fayda var. Benim kardeşimin adı Ayçe. 45 yaşına geldi neredeyse daksillenmedik, düzeltilmedik, değiştirilmedik bir belgesi yok diyebilirim. Belge düzenleyenlerin % 80 ni ismini Ayşe, % 15 i Ayça % 5 de Ayçe olarak düzenliyor. Bir de konulan ismin altında ezilmemek, ona layik olmak gerekir. Din adamlarının (Muhammet, Ömer), devlet büyüklerinin (Mustafa Kemal, Ata, Fatih), siyasi liderlerin (Ecevit, Tayyip, Türkeş) isimlerinin çocuklara verilmesine de karşıyım. Zira yıllar sonra fikirler ve yaşam şekilleri farklı olabiliyor.

Bilgilendirdiginiz icin tsk ederim.
2 isim tavsiye etmenizddn mmn olurum:)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bilgilendirdiginiz icin tsk ederim.
2 isim tavsiye etmenizddn mmn olurum:)

Bence isim için fazla acele etmeyim. Eşinizle beraber hoşunuza giden isimleri bir yere not edin, bebek dünyaya geldikten sonra yeniden bir değerlendirme yapın. Bebek esmer olur, sarışın olur, iri olur, zayıf olur, (mesela zayıf, sıska bir bebeğe Gürbüz ismini koymak gibi) o nedenle beklemekte fayda var. Benim kızım doğduğunda (biz bebek doğana kadar heyecan olsun diye cinsiyetini öğrenmedik) her kafadan bir ses çıktı, büyüklere öncelik tanıdık gene olmadı, en sonunda eşime "bu işin bütün yükünü, cefasını sen çektin, öncelik senin hakkın" dedim. O da benden bir iki isim önermemi istedi, önerdiğim isimlerden bir tanesi onun da hoşuna gitti, rahmetli babam ezan eşliğinde torunun kulağına ismini İdil olarak fısıldadı. Keşke o güzel günleri tekrar yaşayabilsem.

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence isim için fazla acele etmeyim. Eşinizle beraber hoşunuza giden isimleri bir yere not edin, bebek dünyaya geldikten sonra yeniden bir değerlendirme yapın. Bebek esmer olur, sarışın olur, iri olur, zayıf olur, (mesela zayıf, sıska bir bebeğe Gürbüz ismini koymak gibi) o nedenle beklemekte fayda var. Benim kızım doğduğunda (biz bebek doğana kadar heyecan olsun diye cinsiyetini öğrenmedik) her kafadan bir ses çıktı, büyüklere öncelik tanıdık gene olmadı, en sonunda eşime "bu işin bütün yükünü, cefasını sen çektin, öncelik senin hakkın" dedim. O da benden bir iki isim önermemi istedi, önerdiğim isimlerden bir tanesi onun da hoşuna gitti, rahmetli babam ezan eşliğinde torunun kulağına ismini İdil olarak fısıldadı. Keşke o güzel günleri tekrar yaşayabilsem.

Aynn abi acele etmemek lazim sadece hazirlik li olup bir iki isim belirlemeye calisiyorum. Daha sonra buldugum isimler arasinda esimin tercihine birakicsm..
Suan icin forumdan abimizin tsvsiyesi ALPEREN hosuma gitti..