islem sonra tamponda matlik

earnhardtt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracimin tamponu opel servisinde islem gordu fakat zedelenme olan kisim da suan bir matlik var. isigin altinda zedelenme olan kisim diger kisimlara gore mat duruyor,diger taraflar kadar mat degil.bu islem sizde normal mi?

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: islem sonra tamponda matlik

Ne işleminden bahsediyorsunuz? Veya neden işlem yaptırdınız? Nereye yaptırdınız? Fotoları var mı? Daha açık yazarsanız daha iyi olur

Yasin901

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

foto eklersnz mat olan yerle ilgili bizde bildgmz sekilde yardmcı olalım

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

earnhardtt link' Alıntı:
aracimin tamponu opel servisinde islem gordu fakat zedelenme olan kisim da suan bir matlik var. isigin altinda zedelenme olan kisim diger kisimlara gore mat duruyor,diger taraflar kadar mat degil.bu islem sizde normal mi?

Söylemek istediğiniz şeyi anladım. Farklı bir araçta başıma geldi ve bu durum normal değil. Kaliteli bir işçilik yapmamışlar. İyi bir usta tarafından tekrar boyanması gerekiyor.

Ancak işlem gören alan çok büyükse tekrar böyle bir durumla karşılaşmanız kaçınılmaz bu yüzden en temiz yöntem tamponun komple boyanması olacaktır.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

earnhardtt link' Alıntı:
kazayi daha once forumda paylasmistim. linki burda http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=9380.msg210106#msg210106 . bu sabah gittim servise tamponun komple boyandigini soyluyorlar ama onlara gore bir hata yokmus o zarar goren kisimda. matligin fotosunu cekmedim ama denerim cunku isik altinda cok belli oluyor. kendimce telefonun flasini tutarak baktim o kisimda flasin netligi yok.

Sanayiide bir boya ustasına aracı götürün ve durumu anlatın. Aracın tamponunun komple mi yoksa lokal olarak mı boyandığını öğrenmeye çalışın ustadan (hemen anlar zaten).

Tamponu komple boyamak için panjurları, sis farı kısımlarını vb. komple sökmek gerektiği için bu durum genelde işlerine gelmiyor ve boya işlemini lokal olarak yapıyorlar.Bence sizin durumunuz da böyle olabilir...

Siz iyi bir ustaya sorun ve aldığınız yanıta göre servise tekrar gidin. Tampon gerçekten komple boyanmış olsa bile boya ustasına matlığın nasıl giderileceğini sorun ve aldığınız yanıtı servise verin. Gerekirse yeniden boyansın. Bu size bir şey kaybettirmez. Ha 1 ha 2 kez .. Sonuçta tampon..

denizcetin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

böyle ince işçilikleri autoking iyi yapyor.. cila yapmayı deneyin .

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

earnhardtt link' Alıntı:
son kararim tamponun komple boyanmasini talep edicem.

Doğru karar...

Millet Xenon vb. takarken 10 kere söküyor tamponu, sıkıntı olmaz merak etmeyin. Aracın değer kaybetmesi hususunda ise tampon boyası kaale alınmaz, alınsa bile 1 veya 5 kez boyanması arasında fark yoktur, zaten boya ölçüm aracı plastik aksamın boyasını ölçmez.  Tampon boyalı mı? Boyalı. Bitti... Kaç kez olduğunun o kadar da önemi yok.