iste min ve max tuketim farki 4 kat!!! rekor sayilmaz ! :-)

• Konuyu başlatan 1423
  • Başlangıç tarihi

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: iste min ve max tuketim farki 4 kat!!! rekor sayilmaz ! :)

astraowner link' Alıntı:
Her tam otomatik vites 2lt fark yarattigina gore bence sadece yazilima bagli degil peki ne derseniz hic bir fikrim yok ama sadece yanlis vites degistirmesi degildir diye dusunuyorum benim fikrim bu

Artı olarak şanzımanın getirdiği ek zorlanma da var tabi ama sürerken net olarak algıladığım gaz pedalının tepkileriydi, araba otomatik olduğundan mümkün olan en kısa sürede en yüksek vitese geçiyor, devir rölanti düzeyindeyken gaza bastığında manuelde alamayacağın bir hızlanma alıyorsun bunu manuelle yapmak için pedala hızlı ve çok basmak şart, bu yüzden de anlık tüketim fırlıyor.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
Her tam otomatik vites 2lt fark yarattigina gore bence sadece yazilima bagli degil peki ne derseniz hic bir fikrim yok ama sadece yanlis vites degistirmesi degildir diye dusunuyorum benim fikrim bu

Manuel modda kendim düşürdüğüm an bu zıplama olmuyor ama. Anlamadım gitti. Doğan ın dediği gibi şanzuman benzinle çalışıyor galiba, yağ falan değil. :)

bulent_tnt link' Alıntı:
Otomatik aldik
Manuelde kullaniyoruz
Ama olsun debriyaj yokya oda yeter

Ben mecburiyetten almış oldum.  005hihih  Ama rahatlığı ve ani hızlanmalardaki vites büyütmesi çok güzel. Bir de debriyaj derdi yok.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gaz pedali hassasiyetini sevmiyorum ben civic cok net tepkiler verirken astrada boyle degil sprint booster i denemeyi dusunuyorum ama fiyati sacmalik

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Artı olarak şanzımanın getirdiği ek zorlanma da var tabi ama sürerken net olarak algıladığım gaz pedalının tepkileriydi, araba otomatik olduğundan mümkün olan en kısa sürede en yüksek vitese geçiyor, devir rölanti düzeyindeyken gaza bastığında manuelde alamayacağın bir hızlanma alıyorsun bunu manuelle yapmak için pedala hızlı ve çok basmak şart, bu yüzden de anlık tüketim fırlıyor.

Bir de Doğan ınki olması gerekenden çok yakıyor. Bizden fazla diyeceğim neredeyse.  032questn

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Valla ben pisman degilim otomatik aldigima malum istanbul trafigi yeni diye fazla yakiyo herhalde 10 lt dusse raziyim

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
Valla ben pisman degilim otomatik aldigima malum istanbul trafigi yeni diye fazla yakiyo herhalde 10 lt dusse raziyim

4. 5. vites gibi sürüşlerden yavaşlayacağın zaman manuel modda küçülterek dur. Çok sıkışık trafikte zaten en fazla 2 ye çıktığın için D de olsanda birşey pek değişmeyecek. Bir de böyle dene bakalım. ;)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
4. 5. vites gibi sürüşlerden yavaşlayacağın zaman manuel modda küçülterek dur. Çok sıkışık trafikte zaten en fazla 2 ye çıktığın için D de olsanda birşey pek değişmeyecek. Bir de böyle dene bakalım. ;)
Kanka bazen mahalle arasinda 3 le gidiyor
Zaten vitesi manuel kucultuyorum
Fren balatalarin fazla yemesin diye

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:

Haklısın İstanbul a gelmeyi hayal etmeyi bile beceremezken... Orda yaşasam otm. den başka almazdım sanırım.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Haklısın İstanbul a gelmeyi hayal etmeyi bile beceremezken... Orda yaşasam otm. den başka almazdım sanırım.
Valla yasanmaz burda zaten
Senin yerinde olmak isterdim
Yaslaninca tek hayalim sakin yerde yasayip kafa dinlemek

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
Valla yasanmaz burda zaten
Senin yerinde olmak isterdim
Yaslaninca tek hayalim sakin yerde yasayip kafa dinlemek

Birkaç sene önce İstanbul da susuzluk olmuştu hani, özellikle o yıldan sonra akılalmaz bir İstanbul göçü aldı Akçay, ama eski dokusu bozuldu heryer Kızılay dağıtmış gibi uyumsuz inşaatlar, altyapı yok hizmet yok yazın hıncahınç kalabalık vs vs..

Ama gene de İstanbul gibi hızlı yaşlandırmaz, 10 da 1 i imkanı sunmasa da...