isyan-Ayaklanma başlıyor...

Sizce Opelim.net'in bu girişimi sonuç verebilir mi?

• Evet,olabilir

Oy: 45 76.3%
  • Hayır,olamaz

Oy: 14 23.7%

• Kullanılan toplam oy
    59
  • Anket kapatılmış .

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım bir çok kişi dertlidir bu durumdan.Nedir bu servislerdeki rezaletlikler?Anlamayan bilmeyen insanların kolayca mutlu edilebildiği,bilgi dolambaçlarıyla insanların kafalarının bulandırılarak bayii menfaatine,gerek zamandan gerekse de paradan kar ve rant sağlama çabasının olduğu bir çok tuğladan oluşan mekanlar… (Tuğla kelimesini tırnak içinde ve mecaz anlamda söylüyorum)

En son http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=2505 buradaki linki tıkladıktan sonra böyle bir konu açmak istedim.Defalarca benzeri konular ve tartışmalar olmuştur forumda.Zamanında kendi başıma gelen sayısız olayı anlatmaya inanın klavyenin pili yetmez.Bilenler bilir servislerin nasıl çalıştığını.Ben kendi sohbetlerimde servis danışmanlarıyla konuşurken,bazı şeyleri anlattığımda,yüzlerinde ham bir gülümsemeyle karşılık verip ‘aman abi kimse duymasın küçük harflerle konuş’ der gibi olan o bakışlarını gördüğümde yüzüm tepki vermese de aklımdan hiç hoş şeyler geçmiyor.Ama sadece servisler değil,servislere giden kötü niyetli insanlarda da bir çok unsur var bu dertleri açtıran.Vurulmuş,çizilmiş arabasını yıkatmadan leş gibi servise getirip diğer işlerini yaptırdıktan sonra,temizlenmiş,yıkanmış arabasını teslim almaya gittiğinde,’Bu arabayı siz serviste çarpmışsınız’ diyenler nasıl varsa ki bu bizi bağlamayan boyutu işin,yine aynı şekilde kusursuz ve çiziksiz arabaları serviste çarptıktan,çizdirdikten sonra, ‘beyefendi arabanız bitmedi yarın akşam teslim edebilirz ancak’ deyip,24-36 saat içinde arabayı boyaya alanlar hangi otoriteye dayandırıyor bu curetlerini? Velinimetimizsiniz derken,vezne de kaşe vururken,araç teslim ederken,araç tanıtırken,satarken gösterilen saygı ve hizmet kalitesi neden servislerin alt ve üst katlarında bulunmuyor?

Gözümün önünde de daha geçen gün ODAK’ta,servisin alt katında 18-20 yaşındaki servis çalışanı bir çocuk,plakasında başka bir bayiinin taktığı plakalık olan bir aracın plakalığını çıkarırken tornavida kullanmadan bunu başarabiliyor.Önemli olan nokta tekmenin şiddeti ve açısını ayarlayabilmek.Bunu kim biliyor kim görüyor?Yaşça yine büyük olan başka bir çalışanın ‘yavaş ol ayı,tamponu kırıcan araba yabancının değil ‘ yaklaşımını bize hangi yönetici,hangi müdür açıklayabilir? Genel müdürler bundan haberdar değil sanmayın,hepsi için konuşmuyorum ama inanın bir çoğu bilerek göz yumuyor bu durumlara.Yönetimin gereksiz birçok kademelere bölündüğü servislerde,kimsenin kimseden haberi yok.Yazıyı çok uzun ve detaylı yazmak isterdim ama okunabilirliğini yok etmek istemiyorum.

Bir çok kötü çalışan kurumdan farkı kalmayan özel servislerin içini dışarıya vurmanın zamanı gelmedi mi?Ödediğimiz paraların karşılığını alabiliyor muyuz?Ya da garanti süresi bittikten sonra kaybedilen müşteriler bunun kanıtı değil mi?

Biliyorum ki herkes birçok şey anlatabilir,herkes sayısız şey görmüş,duymuş,yaşamış olabilir.Sizden tek isteğim bunları anlatmayın bu bölüme.Kimse buraya sorun-problem anlatmasın.Konuyu açmamın sebebi dert anlatımı değil.Sadece ‘ ben de varım’ diyenleri burada toparlayalım.Katılmayacak hiçbir üye de mesaj yazmasın buraya.

Yöneticilerden şimdi bir isteğim var.Hep birlikte hareket edelim.Siz ve biz üyeler birlikte real veya sanal anlamda bir güç olarak tepkimizi somut bir şekilde ortaya koyalım.Ben şahsen İstanbul’da ikamet etmekteyim.Lütfen hep beraber bir adım atalım.İnanıyorum ki sonuçsuz kalmayacaktır.Bir taslak yazı hazırlanabilir,bu yazılı metin her üye tarafından Almanya’ya gönderilebilir mail olarak.Herkes kendi mail adresiyle protestosunu yapabilir.Ya da herkes yine hazırlanan bir metni mail olarak ilgili bayii’nin müşteri hizmetlerine gönderebilir.Yahut dijital imza toplanabilir.Değişik bir çok yöntem olabilir.Bu noktada bizi yönlendirecek olan siz yöneticilere güveniyorum.Sizden yol göstermenizi rica ediyorum,gelin hep birlikte hareket edelim ve 'Opelim.net ' gücüyle hizmet kalitesini showroom’lardan servislere çekelim.

(Servislerden yine de yüzde yüz memnun olan arkadaşlar da varsa, ki olabilir ,sözümüz onlara değil,bu yazının bir amacı var.)

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bazı işbilmezlerin yüzünden hem marka karalanıyor hem sitede olaylar oluyr böyle servis olmz olsun
opelin servisleri konusunda büyük çalışmalar yapması gerekiyor bütün servislerin tekrar gözden geçirilmesi gerekirse cezalandırılması gerekiyor ki servisler vatandaşı ezmesin

crazy_pistols

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hakılsın tabiki..hepsi değil tabiki sevislerin ama çoğunda bu muamele war..biz gözümüz gibi bakarken adamlar sallamadan demir yığını muamelesi yapıyorlar..ama opelimle olan alakyı tam anlayamadım..birleşim olsun diyorsan tabiki olsun.....

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açma yaralarımı bi bak şu linkteki konulara
burda opelim net olarak sitenin yapabilecegi bişiy yok
kişilere inanır ve güvenip bi hareket yaparsa ve adı gecen servisten hiç bir kanıtı olmaksızın iddada bulunur ve desetek alırsa bunu gören servis davacı olursa o üyeye bişiy olmaz olan opelim nete olur ben dava açtım açıcam herşeyim hazır ama bunu kendim yapıcam belki bi açıdan dogru mantık ama bi yerde bu site adının geçmesi iyi olmaz diye düşünüyorum ben
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=8353&page=16
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=8353&page=17

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi beni opel türkiye arayıp duruyo bizim bi abi opel senatör aracını türkiyeye geldiginde maltepe tarafında yetkili servise götürür ve servis biz bu araca bakamayız yapamayız der ibi almanyada yaşıyo tabi neyse almanyaya gider ve direk opel e şikeyette bulunur o servisin hemen baiyligi iptal edilir yani opele ulaşmak belki işe yarar ama kanıt şarttır

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aga78' Alıntı:
açma yaralarımı bi bak şu linkteki konulara
burda opelim net olarak sitenin yapabilecegi bişiy yok
kişilere inanır ve güvenip bi hareket yaparsa ve adı gecen servisten hiç bir kanıtı olmaksızın iddada bulunur ve desetek alırsa bunu gören servis davacı olursa o üyeye bişiy olmaz olan opelim nete olur ben dava açtım açıcam herşeyim hazır ama bunu kendim yapıcam belki bi açıdan dogru mantık ama bi yerde bu site adının geçmesi iyi olmaz diye düşünüyorum ben
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=8353&page=16
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=8353&page=17
sitenin sırf istanbuldan üyelerimiz olsa tamam sitenin adı geçmesin(sponsorumuz team opel e müşteri çekmek istiyoruz gibi anlaşıla bilir) ama dünya çapında bi site olduğumuz için tabiykide opelim.net olarak birleşmeliyiz servislerdeki faiş fiyatlara karşı özel servisleri tercih edelim her ildeki özel servislerin özellikle tavsiye edilen servisleri bir listesini oluşturalım

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olsun da nasıl olursa olsun,biz biraraya gelelim yeter ki.Bakalım millet bi gelsin,görelim bakalım kaç kişi ciddi ciddi sarılacak bu işe?Foruma zarar getirecek bir hukuki husus olacaksa,sadece üye bazında da olabilir.Ben şahsen her şeye varım.Sonuna kadar ! Bireysel olarak çok yaralı var bu konulardan,hep konuşuluyor ama icraat yok.Ben İstanbul'dayım...

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aga78' Alıntı:
şimdi beni opel türkiye arayıp duruyo bizim bi abi opel senatör aracını türkiyeye geldiginde maltepe tarafında yetkili servise götürür ve servis biz bu araca bakamayız yapamayız der ibi almanyada yaşıyo tabi neyse almanyaya gider ve direk opel e şikeyette bulunur o servisin hemen baiyligi iptal edilir yani opele ulaşmak belki işe yarar ama kanıt şarttır

Tabiki,delilsiz hüküm verilecek bir konu değil bu,ama davalık bir iş de değil ki?Bizim istediğimiz O P E L 'in bazı servis isimlerinden haberdar olması ve uyarılması.Olay biz üyeler ve GM arasında yani,kulakları çekilmeli servis çalışanlarının...

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gokalp' Alıntı:
sitenin sırf istanbuldan üyelerimiz olsa tamam sitenin adı geçmesin(sponsorumuz team opel e müşteri çekmek istiyoruz gibi anlaşıla bilir) ama dünya çapında bi site olduğumuz için tabiykide opelim.net olarak birleşmeliyiz servislerdeki faiş fiyatlara karşı özel servisleri tercih edelim her ildeki özel servislerin özellikle tavsiye edilen servisleri bir listesini oluşturalım

opel team bu sitenin sponsoru ok tamam ama sitede bi reklamı yok
adamın opeli bile yok ama sitede çatır çatır reklam yapıyolar imzalarında

bu birleşme bi işe yaramaz arkadaşlar 2 yıl mecbur gidiyosun zaten yetkili servise elin mahkum bu bütün markalar için geçerlidir garanti bittikten sonra gelmeyecegini biliyo adamlar ve ne alsak kar mantıgından hareket ediyolar
neden 3 yaşını doldurmuş araçlara %30 lara varan indirim yapıyolar çıkma parmaı takıyoda yoo maksat müşteri çeksin özelden
her servis yaklaşık aynı fiyatı verir çok çokta fark etmez ben biray olarak tavsiye edecegim şey hatalı hiç bir işi kabul etmeyin o okadar oluyo bu böyle yok neyse orjinali onu yaptırın ve hakkınızı arayaın bence konu başlıgıda saçma olmuştur isyan ayaklanma felan hoş degil arkadaşlar