Jant boyama

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
sn mucipoz, elinize sağlık güzel olmuş. aradığımı buldum diyebilirim.
aynı jant bizde de var, arabanın eski sahibi nasıl bir ortamda kullandı bilmiyorum, jantların hepsinin göbeğinin etrafında daire şeklinde çok derin çizikler var. hatta oyuk bile diyebilirim. kaldırıma dik yerine paralel çıkmayı denemiş sanırım :)
jant boyasının nasıl gözükeceğini merak ediyordum, görünüşe göre güzel duruyor.
bende şu ürünü buldum.
http://urun.gittigidiyor.com/FORCH-400ml-METALIK-JANT-BOYASI_W0QQidZZ23015865

ama öncelikle 16" takım alıp bu 15'leri boşa çıkartmayı ve rahat çalışmayı düşünüyorum. çünkü arabanın birkaç gün yatması imkansız, zaten tuğlaya bindiremem arabayı:D bu 15'leri boyadıktan sonra da kış lastiğine kullanırız.

yanlız bir düzeltme yapıyım, eski boyayı zımparalayıp üstüne boya atsaydınız astar gerekmezdi, eski boya astar vazifesi görürdü. ama macun işleminden sonra astar atmak şart derim.

Son düzenleme:

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sn mucipoz, elinize sağlık güzel olmuş. aradığımı buldum diyebilirim.
aynı jant bizde de var, arabanın eski sahibi nasıl bir ortamda kullandı bilmiyorum, jantların hepsinin göbeğinin etrafında daire şeklinde çok derin çizikler var. hatta oyuk bile diyebilirim. kaldırıma dik yerine paralel çıkmayı denemiş sanırım :)
jant boyasının nasıl gözükeceğini merak ediyordum, görünüşe göre güzel duruyor.
bende şu ürünü buldum.
http://urun.gittigidiyor.com/FORCH-400ml-METALIK-JANT-BOYASI_W0QQidZZ23015865

ama öncelikle 16" takım alıp bu 15'leri boşa çıkartmayı ve rahat çalışmayı düşünüyorum. çünkü arabanın birkaç gün yatması imkansız, zaten tuğlaya bindiremem arabayı:D bu 15'leri boyadıktan sonra da kış lastiğine kullanırız.
yanlız bir düzeltme yapıyım, eski boyayı zımparalayıp üstüne boya atsaydınız astar gerekmezdi, eski
boya astar vazifesi görürdü. ama macun işleminden sonra astar atmak şart derim.

Aslında astar vardı ama bir arkadaş gereksiz deyince atmadım , eğer boyada kalkma olursa zımparalayıp astar atar ve yeniden boyarım.

Sizin jantlarda çok aşırı derin yarık ve sıyrıklar varsa oraları kaynakla doldurtup
Öyle macunlayın, direk macunla doldurmayın ki, jant yolda giderken tehlike oluşturmasın.

Verdiğiniz linkteki sprey boya benim aldığımdan iki kat pahalı , benimki 12 TL idi,
Ben internetten değil oto sanayide kaporta & boyacıların boya malzemelerini aldığı yerden aldım , burası her tur boya ve malzemelerini satıyor bana bunları iyisi diye verdi.

Son düzenleme:

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
uygulamaya geçmeden önce bende bir sanayi araştırması yaparım, çünkü boyayı alsamda astar ve vernik de aynı türden olması lazım, yoksa kabarma yapar. oto boyacılarda bulamazsam internete yönelirim.

kaynak dediğiniz nedir?

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uygulamaya geçmeden önce bende bir sanayi araştırması yaparım, çünkü boyayı alsamda astar ve vernik de aynı türden olması lazım, yoksa kabarma yapar. oto boyacılarda bulamazsam internete yönelirim.

kaynak dediğiniz nedir?

Sanayide boya işi yapanların malzemeleri aldığı yerler vardır, orada her türlü boya ve malzemesini bulabilirsiniz. Kaynak dediğim eğer janttaki yara, çizik, delinme v.s. çok büyükse buraları kaynakçıda tamir ettirmeniz gerekir, yani içini kaynakla dolduruyorlar, eğer çok büyük değilse direk macunla kapatabilirsiniz.

Astarı bilmiyorum da, vernik kaliteli olmazsa, sıcak su geldiğinde v.s. kabarır.

SEVEMEDİM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
jantlarımı tekrar boyuyacagım vernik atmadıgımdan dolayı ilk günkü gibi parlak durmuyor
tekrar boyayıp güzelcesine vernikleyecegim....ayrıca vernik markası olarak önere bileceginiz bir marka varmı jantaları bu sefer simli gümüşe boyuyacagım güneşde ışıl ışıl ediyor

diger ay içerisinde malzemeleri alıp güneşli bir havayı bekliyecegim boyarsam tekrar resimlerini ekleyecegim

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
jantlarımı tekrar boyuyacagım vernik atmadıgımdan dolayı ilk günkü gibi parlak durmuyor
tekrar boyayıp güzelcesine vernikleyecegim....ayrıca vernik markası olarak önere bileceginiz bir marka varmı jantaları bu sefer simli gümüşe boyuyacagım güneşde ışıl ışıl ediyor

diger ay içerisinde malzemeleri alıp güneşli bir havayı bekliyecegim boyarsam tekrar resimlerini ekleyecegim

Standox Standocryl 2 K Platinum Vernik , çizilmeye karşı etkili bir vernik kullanırsan iyi olur.