Kaç Model Astralar Almanya ya da Yerli Üretim - Özellikleri Neler?

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Değerli Opelim Net üyeleri,

Kulaktan dolma bazı bilgiler var. Opel astra g serisi için soruyorum özellikle.

Bunlar nerde ne zaman üretilmeye başlandı?Türkiye'de monte edilen parçaları neler ve hangi yıl modelleri için geçerli merak ediyorum. Mesela 98de çıktığını sanıyorum astra g lerin. Misal ; cd serisinin kasa motor şanzıman yurtdışından ve bazı parçaları türkiye de mi monte edildi. Bu sorum diğer yıl modelleri için de geçerli...Ya da ne kadarı orjinal y.dışından geldi ne kadarı yerli montaj? Türkiye de bu anlamda fabrika varmıydı, halen var mı?

Ayrıca teknik özellikleri ve farklılıklarını kabaca özetleyelim....

Bu konuda bilgisi olanlar paylaşırlarsa sevinirim...

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
sadece vectra b modeli türkiyede montaj yapıldı fabrika ise izmir torbalı da ama şuan yedek parça sevkiyet deposu olarak kullanılıyor sizin araç yurtdışı üretim türkiyede montaj veya üretimi yokk yanılmıyorsam vec b lerde iç karoseri bölümü türkiyede tüm su hortumları petlas lastik sanayi üretmekte idi ama şu an tam bilgim yokk

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
astra f, astra g , astra h modelleri yerli montaj ve üretim değildir hepsi yurtdışı dır

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra f, astra g , astra h modelleri yerli montaj ve üretim değildir hepsi yurtdışı dır

Benim kulaktan dolma duyduğum, özellikle benim gibi njoy modeli için,
fabrikada bazı ek donanımlar tükendiği için, yol bilgisayarı gibi, bunları yol bilgisayarsız olarak piyasaya sürmüşler. Bunun gerçeklik payı var mı? Hani esp,yagmur sensörü gibi opsiyonel şeylerin dışında yol bilgisayarı standart idi de koyulmadı mı bunu merak ettim doğrusu...Benim aracımda yol bilgisayarı yok mesela...2003 njoy astra g....(gerçi olmadığı da ii olmuş fazla teferruat fazla masraf) Ancak 4 airbag her modelde olmalıydı.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
2004 enjoy modellerinde var board computer 2 aırbag standart

Son düzenleme:

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 enjoy modellerinde var board computer 4 aırbag standart

Evet haklısınız. 2004 njoy var arkadaşımda 4 airbag ve yol bilgisayarı var, bi arkadaşta ise 8 airbag esp yol bilgisayarı halojoen far ve far yıkama vardı mesela, ancak ne gariptir ki motor kaputu alt keçesi yok arabada, onu taktıracaktı soruyodu...

Yine duyduğum kadarıyla, bazı araçlara monte edilecek yol bilgisayarı kitleri tükendiğinden ellerinde fazla olan cd changer ve cd çalar takılmış mesela...Bu doğrumudur? Ve bu montajlar türkiye demi yapılıyomuş zamanında?