kadett gsi hava filtre yardım??

16ADA02

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kadettçi arkadaşlar bi tanıdığımda kadett gsi arabası var hava filtresi takmayı düşünüyor çapını bilmiyor ve hangi marka önerirsiniz şimdiden yardımcı olan herkese tşkler;)

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pm inizide şimdi okudum ancak ezbere bilemiyorum. Kendi arabasından giriş hortum çapını ölçmesi yeterli.

c20xe motor ise açık hava filtresini pek tavsiye etmem açıkçası.İllaki takacağım derse en güzeli kutu içi derim.

GSİ CLUB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çapını bilip bilmemesi sanırsam önemli değil,piyasadaki 20tl'lik alınıp bir hava filtresi denenebilir,çoğu hava filtresinin çapı aynıdır.daha prof bir hava filtresi düşünülürse aem dry flow ve K&n düşünebilir.ama kadett gsi gibi bir araçta hava filtresi sadece zevkine takılabilir,çünkü gsi'nın orginal filtresi ,açık hava filtresine göre daha performanslı ve verimlidir.bence orginal filtresinin muhafaza edilmesi makbüldür
;)

16ADA02

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevaplar için teşekkürler ;)

DJMUMMY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
C20XE Den Anlayan Arkadaşlar Bu Motorda Krank Hava Filtresi Bağlanabiliyormu..Bağlanıyorsa Nasıl Nereye Bilgi Verirseniz Sevinirim..

Emre-G

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çapını bilip bilmemesi sanırsam önemli değil,piyasadaki 20tl'lik alınıp bir hava filtresi denenebilir,çoğu hava filtresinin çapı aynıdır.daha prof bir hava filtresi düşünülürse aem dry flow ve K&n düşünebilir.ama kadett gsi gibi bir araçta hava filtresi sadece zevkine takılabilir,çünkü gsi'nın orginal filtresi ,açık hava filtresine göre daha performanslı ve verimlidir.bence orginal filtresinin muhafaza edilmesi makbüldür
;)

kaç kere denedinde bunu söyleyebiliyorsun merak ettim?

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaç kere denedinde bunu söyleyebiliyorsun merak ettim?

Çok kere denediğine emin olabilirsin.Sen kaç kere denedin?

Benim arabanın (kadett gsi) hava filtre işlerini kendisi yapar da o yüzden dahil oldum.

Emre-G

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok kere denediğine emin olabilirsin.Sen kaç kere denedin?

Benim arabanın (kadett gsi) hava filtre işlerini kendisi yapar da o yüzden dahil oldum.

Ben de çok kere denedim ama sonuçlar pek sizinki gibi değil, düzgün yapılmış açık filtre kiti kutu içinden daha verimli oluyor benim tecrubelerime göre.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Senin aracın için en iyi öyle ise öyledir.14 yıl önce hediye ettim açık filtreyi.Türkiye'de ve heleki bağıl nem yüksek olan mekanda kralını bedava verseler takmam.Takana takma demem.Tavsiye ver diyene de takma derim.

Burada asıl mevzu uslüp yanlışlığı.Böyle bir tecrüben var ise "kaç kere denedin?" denilmez!
Hele ki karşındaki adam efendice mesaj yazmışsa . Kimin neyi ne kadar çok bildiğiyle zerre kadar ilgim olmaz.Aynası iştir kişinin lafla işim olmaz.
Ama ben yazmasam "Gsi club" sana bişey yazsa direk tartışmaya saracaksınız.Ama şunu unutma sende o yaşlarda öyle idin belki de.Ve karşındaki insanda efendiliği bozan bir durum yok ise uslüpte önemlidir.

Emre-G

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlış bi uslüp kullandığımı düşünmüyorum, çok kesin ve net yazılmış "kutu içi açık filtreden daha iyidir" şeklinde.. Bende doğal olarak sordum kaç kere denedin diye? 1 kere denemiştir veya 100 kere orasını bilemem.. Bi yerde bi yanlışlık yapıldığı belli ki böyle bişey savunuluyor