kadran kalibrasyonu

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
dişlinin döndüğü hissediliyor. hız,devir ve yakıt ibrelerine yaptığım gibi onuda ayarlarım ama çalışmadı. akşam Yunus Emre'nin anlattığı gibi açıp bir bakayım. umarım basit birşeydir. olmazsa kadran hazır sökülmüşken km cilere bir danışayım.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Bende de olmuştu aynısı. Mavi ledleri döşerken ibrelerin bağlantı yerlerini de kısa devre etmişim, gelen akım direk şaseye gidince doğal olarak ibre çalışmıyordu. Herşeyden önce bağlantılarınızı bir kontrol edin derim.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
sorunu çözdüm arkadaşlar. kadran ibresi içerde yatay bir dişliye temas ediyor. o yerinden oynamış. arkadaki beyaz kapağını açıp yerine getirdim. şuanda hiç bir sorun kalmadı. fotoğraflarıda çektim. hepsini eklicem.

ÖNEMLİ: bu arada klima kontrol ünitesinide beyaz yaptım. klima kontrolün arka tarafında soketten aldım elektriği. içindeki orjinal ampullerini çıkardım. soketin 1ci (siyah) ve 3cü (yeşil, siyah çizgili) kablolardan aldım elektriğini.
kadran işiklarını açınca klima ışıklarıda gayet güzel yanıyor. sorun yok. ama klimayı 1ci kademeye aldığım zaman aydınlatmasını kapatıyor. kadran yanmaya devam ediyor. bu sorun neden kaynaklanabilir? havalandırma kapalıyken hiçbir sorun yok gayet canlı.

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunu çözdüm arkadaşlar. kadran ibresi içerde yatay bir dişliye temas ediyor. o yerinden oynamış. arkadaki beyaz kapağını açıp yerine getirdim. şuanda hiç bir sorun kalmadı. fotoğraflarıda çektim. hepsini eklicem.

ÖNEMLİ: bu arada klima kontrol ünitesinide beyaz yaptım. klima kontrolün arka tarafında soketten aldım elektriği. içindeki orjinal ampullerini çıkardım. soketin 1ci (siyah) ve 3cü (yeşil, siyah çizgili) kablolardan aldım elektriğini.
kadran işiklarını açınca klima ışıklarıda gayet güzel yanıyor. sorun yok. ama klimayı 1ci kademeye aldığım zaman aydınlatmasını kapatıyor. kadran yanmaya devam ediyor. bu sorun neden kaynaklanabilir? havalandırma kapalıyken hiçbir sorun yok gayet canlı.

Aydınlatma tamamen mi kapanıyor yoksa azalıyor mu?

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
klima bölümünde tamamen kapanıyor.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
valla soketten direk aldım elektriği. acaba yanlış kablodanmı aldım dicem ama diğer kabloları tek tek denedim. hiçbirinde yanmadı. birtek bu kablolarda yandı aydınlatma. şase yapacak biyer gözükmüyor. kabloların sokete girdiği yerden aldım. havalandırmayı açtım, tektek denedim hiçbiryerden çalıştıramadım aydınlatmayı. acaba orjinal ampullerinin takıldığı sokettenmii alsam elektriği? ama orjinalinide bozmak istemiyorum.

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla soketten direk aldım elektriği. acaba yanlış kablodanmı aldım dicem ama diğer kabloları tek tek denedim. hiçbirinde yanmadı. birtek bu kablolarda yandı aydınlatma. şase yapacak biyer gözükmüyor. kabloların sokete girdiği yerden aldım. havalandırmayı açtım, tektek denedim hiçbiryerden çalıştıramadım aydınlatmayı. acaba orjinal ampullerinin takıldığı sokettenmii alsam elektriği? ama orjinalinide bozmak istemiyorum.

Orjinalini bozmuşsun zaten :)

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
ledleri söküp direk eski ampullerini takabileceğim şekilde yaptım. yani yapıştırma kırma dökme lehim filan kullanmadım. elektriğide dediğim gibi sokete giren kabloları ufak sıyırdım öyle aldım. ama şu havalandırma ışığı canımı sıktı. çok güzel olmuştu halnuki. keşke kapanmasa.