Kalkışta gelen acayip takırtı sesi acil yardım lütfen

emrahyilmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba sabit dururken direksiyonu çok yavaş bir şekilde iyice sağa ve sola çevir o anda ses gelmezse biraz ilerle dur tekrar dene eğer takırtıyı yine yaparsa buraya yaz. sorunu söyleyeceğim.

sabah kalktım arabada hiç bi sorun yok kalkıs falan yaptım ne yaptıysak o sesi cıkaramadık. sanayıye goturdum egzoz altında somun varmış zaten, motor kulaklarına falan baktı usta bulamadı bi sorun şu anda sorun yok. cok enterasan neden boyle oldu anlayamadım. akislere rotlara da baktılar bi sorun yok gozukmuyor. tedirginim hala !

Sizin dediğiniz gibi olsaydı ne olabilirdi acaba sorun ?

Bir de arabanın hararet göstergesi calışmıyordu arada. ustaya sordum yagdan olabilir yag eskimiş dedi değiştirdik. yagın eskimiş olmasından dolayı hararet göstergesinin calısmaması durumu mantıklımıdır sizce...

saygılar.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu bana nasil diyorsunuz türkce sanziman ile tahrik mili boslugundan geliyor gibi geldi..kalkarken hafif vuruntu yapiyorsa sorun burda..

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı şey banada oldu el fren balatasının donmasından ve kalkış esnasında bırakmamasından kaynaklanıyor. ilk kalkışta sürtme sesi gibi iğrenç bir ses çıkartıyor. 1 metre gidince kesiliyor.

deluxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emrahyılmaz kardeşim sorunun sana ne olduğunu söylicem derken tekrar yapacaknı yapmicakmı onu test etmeni bekledim ve işte sana sonucu söylüyorum. Bu opellerin kronik hastalıklarından birisidir ama çoğu usta bulamaz bazıları hariç tabi :) neyse sen hemen sanayi yada servise giriyorsun ve direk z-rot ların ikisinide değiştiriyorsun. Değiştirirkende ford üretimi olan fromplast (ismini yanlış yazmış olabilirim hatırlayamadım) marka bulabilirsen ondan al değiştir ve rahatına bak

banada bol bol dua et inşallah :)