kalorifer isitmiyor

bullitt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar kalorifer peteginde su sizdirma sorunu var. usta ile gorustum, konsolun acilip petegin degismesi veya tamir edilmesi gerekiyor dedi. aracin konsolunun acilmasi herhangi bir probleme neden olurmu? boyle bir islemi tavsiye edermisiniz? arac 97 tigra...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açılmassa ne olucak o sızıntı büyüycek bu sefer başka yerlerde rutubet nemlenme yapıcak 3 liralık masrafın olucak 10 lira o zaman tekrar çıkarılıcak ön konsol..

ayrıca ön konsol çıksa ne olucak ki profesyönel bir yer yapdıkdan sonra usta işinin ehliyse bir şey olmaz

bullitt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu durumda arzanin ilerlemesi konsolun acilmasindan daha riskli gorunuyor. bu hafta sonu usta ile gorusup tamiri yaptiracagim, tesekkurler!

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
tek cozum petek degısecek tamırı olmaz cıkınca gorursun zaten konsol sokulecek caresız

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aman ha...

Söktürdüğün ustanın işin ehli olmasına dikkat et büyük ihtimalle bir elektrikçiye söktüreceksin. Sökülen parçaların tırnakları çok hassas ve bir hanzo hepsini boş geçmeden kırabilir.:D
Akıntıyı takip edebilmek için göğsün en altındaki plastik parçanın deliklerinden içeri parmaklarını sürerek anlayabilirsin. Ben kalorifer radyatörümü önceki kış değiştirdim Behr(Alman) marka radyatörü 80 TL' ye aldım daha ucuz kore malı olanlarda vardı o işe girmedim.
İhmale gelmez radyatör çürüdüyse birdenbire arabanın içine motor suyunu boşaltıverir aman diyim.

Son düzenleme:

bullitt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Söktürdüğün ustanın işin ehli olmasına dikkat et büyük ihtimalle bir elektrikçiye söktüreceksin. Sökülen parçaların tırnakları çok hassas ve bir hanzo hepsini boş geçmeden kırabilir.:D
Akıntıyı takip edebilmek için göğsün en altındaki plastik parçanın deliklerinden içeri parmaklarını sürerek anlayabilirsin. Ben kalorifer radyatörümü önceki kış değiştirdim Behr(Alman) marka radyatörü 80 TL' ye aldım daha ucuz kore malı olanlarda vardı o işe girmedim.
İhmale gelmez radyatör çürüdüyse birdenbire arabanın içine motor suyunu boşaltıverir aman diyim.

Çok teşekkürler! bende bu konuda biraz endişeliydim. Göğüs söküldükten sonra eskisi gibi olmuyor demişti bir kaç kişi. işe başlamadan önce ustaya bu konuda dikkatli olmasını söyleceğim :D

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben öyle tabi elektrikçiyi hesaba katmadım servisde yaptırıcağını düşünüerek yukarda yazdım ki bence özel yada resmii farketmez bir opel servisinde yaptırt..

deliormanlı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa C Cosmo

Benim araçta ısıtma sorunu var.Yüksek devirlerde daha iyiy ısıstıyor.Peteğin giriş ve çıkış hortumları sıcak.Ancak kalorifer dengesiz ısıtıyor.Termostat yeni değişti.

Y

yug2980

Bilgi Girilmemiş
mutlaka kalorifer radyatörünü değiştirmelisin.Ayrıca usta becerikli ise konsolun sökülmesi sıkıntı değil...