Kalorifer'den Koku Geliyor

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kaloriferi açınca pis bir koku geliyor. arabayı bakıma sokmuştum, polen filtresi değişti. Aklıma birtek o geliyor. Başka neden olabilir.

opel68

Kayıtlı Kullanıcı
50-Nevşehir
Siteyi ziyaret et
sagdaki paspsaın altına bak ıslaklık varmı diye öyle ise işin biraz uzun sürer başıma geldi biliyorum
kalorifer peteği delinince çok kötü bir koku içeri yayılıyor umarım öle degildir. Dediğim gibi sag paspasın altına gögüsle birleşme noktasına bir bakarsanız ıslaklık olup olmadığına ona göre belli olur bundan kaynaklanıp kaynaklanmadığı

Son düzenleme:

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima ve kalorifer tesisatını temizlemeye yarayan bir ilaç vardı kış bittiğinde yapılmasında faydası olan bir üründü ismini hatırlamıyorum ama forumda resimli olarak anlatımıştı
klima temizleme spreyi diye arat olması lazım bende bu günlerde öyle bir ürün düşünüyorum şimdi forumda onu konuyu arayacam bulursam linkini burdan paylaşırım

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler arkadaşlar. ben polen filtresinden şüpelenmiştim.

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima ve kalorifer tesisatını temizlemeye yarayan bir ilaç vardı kış bittiğinde yapılmasında faydası olan bir üründü ismini hatırlamıyorum ama forumda resimli olarak anlatımıştı
klima temizleme spreyi diye arat olması lazım bende bu günlerde öyle bir ürün düşünüyorum şimdi forumda onu konuyu arayacam bulursam linkini burdan paylaşırım

paylaşırsan iyi olur bende düşünüyorum nemtrak kokuyor :kop:

burakhocaoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimkide aynı alalı çok olmadı polen filt. değişti durum değişmedi çemene benzer bir koku var peteğe ve giden yoldaki hortum baktırca ,bu konuda cahilim baska önerisi olan varsa.....

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimkide aynı alalı çok olmadı polen filt. değişti durum değişmedi çemene benzer bir koku var peteğe ve giden yoldaki hortum baktırca ,bu konuda cahilim baska önerisi olan varsa.....
tahliye borusunu temizleyin artı ben hastanelerdeki dezenfekte spay olarak var bende hanım Almanyadan getirmiş idi onu kullandım iki senedir yok,en güzeli ve en ucuz yolu budur. torpidoyu söküp polen filitresini çıkarın, peteğe bolca sıkın,sonra iç sirkulasyona getirip ful ayara getirin arabadan çıkın kapıları kapatın(nefes almayın) on dakika bekleyin sonra polen ve kapağı kapatın torpitoyu monta edin göreceksiniz koku kalmayacak.

burakhocaoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saolasın üstadım bunu deneyeyim,lakin konunun detayını açarsam ;
bugün öğrendiğim kadarıyla,eksilen (uyarı veren)antfrizime ekleme yaptık (mobil kırmızı) şöyle bir ihtimal söylediler..Eğer antfrizde azalma olursa Daha öncesinde devridaim pompasıda değişmiş ,kalorifer az ısıtıyor,ve koku var ..giden hortumda ,üst kapak contasında yada kalorifer peteğinde delik olabilir ,ısınan antifriz koku yapar deniyor.????

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bak o zaman iş değişir,eğer sıcak antifriz kokusunu biliyorsanız o zaman o kalorifer peteğindendir. Ben o kokuyu mesela önden giden arabadan gelse alıyorum ve biliyorum.