Kampana yerine Disk....

ynsak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakında fren sistemimi yeniliyorum arkaları kampana yerine combo c lerde kullanılan disk sistemini ve önlerede şuanki corsa disklerinden büyük ve balatalarıda neredeyse iki katı olan combo ve astra h larda kullanılanları takıyoruz prosüdür tamam sıra geldi montaja... 14'' olan kışlık lastiklerimi takamıycam artık ama o kadarda olsun

ilkeruzun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardes arkalari bende disk yapmak istiyorum .maliyeti nekadar tutuyor?sadece arka lar icin.

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun şimdiden, maliyet konusunda bilgilendirir misin biraz?

birde, arkaları kampanadan diske çevirdiğin zaman hissedilir bir biçimde fren mesafesi değişir mi? yani gerekli mi, yoksa olsada olur olmasada mı?

ynsak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun şimdiden, maliyet konusunda bilgilendirir misin biraz?

birde, arkaları kampanadan diske çevirdiğin zaman hissedilir bir biçimde fren mesafesi değişir mi? yani gerekli mi, yoksa olsada olur olmasada mı?

Öncelikle şu var araca kışlık için veya normal kullanım için 14'' jant kullanamıyoruz. Maliyet olarak benim araçtan çıkan ön diskler kaliperler arka kampanalar el fren teli tertibatı ve eskiye ait parçaları verip yerine Combo C ve Astra H larda kullanılan ön ve arka disk takımı el fren teli diğer ekipmaları için 400-500 TL fark çıkıyor hurdacıdan. Peki bu rakama değer mi sorusuna kesinlikle değer buna

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsunda bu kadar maliyete değer mi ?

mdgencer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Deger Deger ;) hemi de fazlasiyla deger ;) Ozellikle motorda oynama yapacaksan :)

Hayirli olsun yunuscugum :) hahahahah :)

Corsa Rulez :p

Benim araci yaparken de fotolari eksik etmeyin aman diyim paylasiriz arkadaslarla :)

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de kafamda vardı bu proje ama nedendir bilmiyorum yapmaya cesaret edemedim.yunus geldiğimde hazır olsun arka taraf..:)

Ayrıca Efe,fren mesafesi çok ciddi şekilde değişecektir.Bizim corsa c'lerde fren mesafesi biraz fazla bilindiği gibi.Bunu çok iyi yönde etkilicektir.Combo'nun arka tarafının bu şekilde olması corsaya uyumluluk bakımından da yararlı oldu..

Son düzenleme:

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya usta böle diince yapılcak çok iş var yaa :)
bi ton da masraf tabi..
bende arabamı çok seviyorum ama şimdi arabanın boş haline bişeyler eklemeye kalksam jant lastik , iç tarafa enjoy parçaları, abs eklemesi, şu bu derken uzuyo gidiyo.. böyle düşününcede 2009 un sonuna doğru beklediğim astra h lerdeki kampanyadan bi astra h ile takas yapmak daha mantıklı geliyo..
en basitinden benim arabada elektrikli ayna bile yok, çıkma parçalarla bu işin maliyeti 300 ü buluyo hatta geçebiliyo bile..
gerçi senin araba 1.7 motoruda benim 1.2 den iyi.. 1.2 ye 16 inç jant takmak falan belki olur ama psikolojik olarak insana boşa masraf gibi geliyo falan filan..
hafiften off topic oldu ama anladın sen onu :)

bu arada dediğin işlemler orjinal olucaksa 400- 500 çok büyük masraf deil.. olmuşken bu da olsun.. hadi hayırlı olsun