Kapağı Açılmamış Yağda Süre

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar şimdi yıl da bir yağ değişimi yapan biriyim ister km dolsun ister dolmasın fark etmez yılı doldu ise yağı değiştiririm aracım da 5 30 yağ kullanıyorum castrol du ama ama şimdi mobil 5 30 yağ alacağım hazır elim değmişken bir yada iki bidon da yedek alayım diyorum. Bu yağların kapakları açılmadan ne kadar zaman içinde bozulma yada başka bir sorun yaşamam.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir abi diyorlar ki viskozitesi bozulur , özellikleri yok olur vsvsvs. Birisi bilimsel bir açıklamasını yapabilir ama ben yağın açılmadığında bozulacağına inanmıyorum , hiç alırken tarihine bakmadım ve bakacağımıda sanmıyorum. Eğer hesaplıysa acımam alırım 2-3 paket :) şu andada Riw marka 5-30 yag kullanıyorum 4LT sini 30 Tl ye almiştim :) seneye gene aynı yağı alacağım çok memnun kaldım.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nadir abi diyorlar ki viskozitesi bozulur , özellikleri yok olur vsvsvs. Birisi bilimsel bir açıklamasını yapabilir ama ben yağın açılmadığında bozulacağına inanmıyorum , hiç alırken tarihine bakmadım ve bakacağımıda sanmıyorum. Eğer hesaplıysa acımam alırım 2-3 paket :) şu andada Riw marka 5-30 yag kullanıyorum 4LT sini 30 Tl ye almiştim :) seneye gene aynı yağı alacağım çok memnun kaldım.

Biraz şöyle baktım da 3 ile beş yıllık zaman diyorlar ama bana da pek mantıklı gelmedi ya. Kapağı açılmamış yağ neticede birde bende mobil 5 30 HB 60 TL ucuz geldi açıkçası fiyat olarak.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi olmaz bi'şey yağın bozulduğu nerde görülmüş. Millet bidondan açık yağ doldurtuyor , olacak olsa onlara olurdu. Ucuzsa yapış kargo da bedavaya gelmiş olur hem :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi olmaz bi'şey yağın bozulduğu nerde görülmüş. Millet bidondan açık yağ doldurtuyor , olacak olsa onlara olurdu. Ucuzsa yapış kargo da bedavaya gelmiş olur hem :)

Kargo bedava değil ama olsun en azından HB sitesine güveniyorum. Kapı kapı yağ aramak için harcayacağım zamana değmez. Birde malum esnafın durumu ortada o yüzden netten almak bana daha mantıklı gibi geliyor işin aslı.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kargo bedava değil ama olsun en azından HB sitesine güveniyorum. Kapı kapı yağ aramak için harcayacağım zamana değmez. Birde malum esnafın durumu ortada o yüzden netten almak bana daha mantıklı gibi geliyor işin aslı.

Max 3 yildir oda muhafaza şartlarını sagladiktan sonra. Bana sorarsan ustad fazla alma fiyata aldanma petrol dünyada dusuyor fiyatlar zaten hep düşük. Ihtiyacin kadar al derim tabi karar senin:rolleyes:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Max 3 yildir oda muhafaza şartlarını sagladiktan sonra. Bana sorarsan ustad fazla alma fiyata aldanma petrol dünyada dusuyor fiyatlar zaten hep düşük. Ihtiyacin kadar al derim tabi karar senin:rolleyes:

Eyvallah bu mobil 5=30 iyidir sanırım .

saracoğlu1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nadir bey madeni.yağ.net sitesini önerebilirim motor yağı olarak kargo genelde ücretsiz

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
nadir bey madeni.yağ.net sitesini önerebilirim motor yağı olarak kargo genelde ücretsiz

Serdar bey site sağlam değil mi? Sakata gelmeyelim. Birde sürekli castrol 5 30 kullanıyordum egde ama site içinde bazı konular kafamı bulandırdı bende mobil 5 30 kullanayım diyorum iyi mi ederim? Kötü mü?

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sadece merakımdan soruyorum 4-5-6. Hatta 10 yıl beklemiş yağı kullanırsak arabada ne gibi sorunlara yol açar ki :) hani emin bi şekilde "-max. 3 yıl" demişsiniz ya :) ...