Kapasitör Tavsiyesi...

alperlalbek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Forumuna yeni katıldım. Girer girmez de sorularım olacak affınıza sığınarak. Aracımdaki sistem şu an pasif ve bileşenler de;

Xetex mono 600w anfi
Sony Xpload 1000W 350 RMS subwofer
Hertz 120w component 60w RMS
Mtx 240W Component 60w RMS
Mtx 23 CM 480w max 120w RMS 4 ohm
2014 Opel corsa Active 55amper akü
Navigold 45wX4 çıkışlıGps&multimedia

Bu sisteme Kapasitör takmam gerekirmi? Gerekir ise Kaç farad ve Kaliteli olan bir Kapasitör tavsiyesi rica edeceğim.
Elimde bir adet Sound Magnus 3 Farad kapasitör var yeterli olumu bilmiyorum Ürün Şu,
http://www.aktepesound.com/pinfo.asp?pid=4197 yeterli derseniz almayacağım ama sizler daha iyi bilirsiniz.
İletiyi düzenle

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Gereksizdir. Onun yerine kaliteli alt yapı malzemesi (kablo, terminal, dağıtıcı blok, vs.) kullanın.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu kapasitörlerin araç çalışmıyorken elektrik harcama yani akım çekme durumları varmı? yani aküyü bitirmek gibi sorunlara sebep oluyorlarmı? birtanesinin özellkilerinde 100mA akım çektiğini okumuştumda...

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
olabilir çünkü genelde çin üretimi ve dandik oluyorlar (bilindik markalar dahil)

İdeal, yani üniversitede öğretilen, türde olsalardı şarj sonrası devre dışına alınınca sonsuza kadar şarjlarını muhafaza etmeleri gerekirdi.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bence 72amper bir akü al daha güzel olur

alperlalbek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilemiyorum. Tesisatçı arkadaş kapasiyör lazım 13 farad olmazsa aküyü mahvedersin farlar kısılır basslarda diyor. Arada kaldım.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence o arkadaş 13 faradın teknik anlamda ne demek olduğnu bi öğrensin... normalde kaliteli 1-2 faradlık kapasitörler canavar gibi iş görürdü ben tesisat meraklısıyken... öyle hatırlıyorum... internette vibe marka kapasitör vardı geçenlerde alın bi tane mis gibi bi ara bide sığıyorsa 72 lik akü tamamdır... 13 faradda neymiş ya

alperlalbek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şöyle bir çözüm buldum 3 faradlık sound magnusumu 4 kanallı anfimde kullanacağım. Mono anfime de 6 faradlık http://shop.baykalelektronik.com.tr/Arac-Ses-Sistemleri/Ekipmanlar/ACAP-6000 bu ürünü kullanacağım ya da tam tersi. bu sayede hem bass vuruşlarında midler etkilenmeyecek hem de 2 kapasitör ile yükü dağıtarak daha stabil bir düzen kurmuş olacağım. Ayrıca sistem genişletme yaparsam da bir akü ile tamamlama şansım olacak. Geçi araç Corsa nereye kadar genişletebilirm ki :d

Son düzenleme:

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Adaş, bak tekrar söylüyorum. Kapasitör denilen zımbırtı gereksiz para tuzağıdır. Listelediğiniz sistemi aracınızın orjinal alternatörü ve düzgün alt yapı ile sorunsuz kullanabilirsiniz. Kabolamanızı minimum 4awg kalınlıkta yaparsanız otuz tane kapasitörlü sistemden daha sağlıklı bir sistem kurmuş olursunuz.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
genelde 1000 watt rms için (büyük rakamdır bu) 1 f kapasitör önerilir.
yukarıdaki mesajlarda kapasitör için yazılan 4-6 vs rakamları çok abartılı.
kapasitör yerine kaliteli akü veya ek akü daha iyi olur.
ben görsel olarak da sevdiğimden 1F lik bir kapasitör eklerim.