Kapı açılırken çalışan motor

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D
ee BMW sahibi olunca ağırlığı oluyo insanın
arabaya yanaşınca bi telaş başlıyo demekki :D

wikican

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nasill.com
benim araç corsa easytronic,
ayrıca fiat punto easytronic kullandım.

her iki araçta da sürücü kapısı açılında BIZZZZZZZZZZZZZZZZZZ mıydı ZZZZZZZZZZZZZZ mıydı yok yok BIRRRRRRRRRRRR gibi bir elektrikli motor sesi geliyor.

Bu ses arıza değil zira hepsinde var. Ben aldığımdan beri sürüşe hazırlık için çalıştırılan bir sistem olduğunu düşünüyordum. ki bir arkadaş easy şanzumanın sürüş öncesi hazırlığının motor sesi olduğunu yazmış. Doğrudur bir yağlama, park edilmiş bir sistemi devreye alma gibi görevi olan birşey bu.

Bir sorun yok :)

grafikerkam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Eminin daha önce bir yerlerde konusu geçmiştir ama aramalarım sonuç vermedi. Arabamızın kapısını ilk açtığımızda(kilidini değil kapıyı) bir şey çalışmaya başlıyor, sanki bir elektrik motorunun sesi gibi bir ses geliyor. Nedir bu çalışan şey? Teşekkürler, iyi günler.

o ses kaloriferden geliyor.tamiri mümkün fakat biraz pahalı bence gereği yok :) bu arada derece fazla oynamazsan yani sürekli olarak aynı tutarsan ses azalacaktır...

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geç kaldım konuya.
robotize şanzımanlar vites değiştirmek için havalı piston kullanırlar. hava tankında basınç azaldığında gereken hava siz arabaya binerken basılır. bu duyduğunuz ses vites değiştirmek için gereken havayı basan pompanın sesidir.

fiatda duallogic olarak anılan sistemde aynı mantıkla çalışır.
ancak speedgear sistemi tam otomatiktir ve böyle bir sistem yoktur. sadece avantajı 1-2-3 vitesler 2 adet birbirlerine ters koni şeklindedir ve üzerlerinde bir kayış yürür. sarsıntısız geçişleri sağlar.

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
chevypolat maşallah çok doğru ve ayrıntı bilgi verdin. hoşuma gitti. tamirci felan mısın?

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
chevypolat maşallah çok doğru ve ayrıntı bilgi verdin. hoşuma gitti. tamirci felan mısın?

yokda boş zamanlarım sanayide çalışarak geçti. kalan zamanlarımda otomobil markaların eğitimlerinde.

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O ses havalandıma kanalların kapaklarının açılmasından geliyor kapıyı açmanızla alakalı değil merkezi kilidi açınca araç bir çok devresini çalışmaya hazır hale getiriyor,o sırada sizde kapakların açılma sesini duyuyorsunuz kontağı kapattıktan sonra yeterince süre aracın içinde oturup beklerseniz kapanma sesini de duyabilirsiniz. Eğer çok yüksek bir ses çıkarıyorsa kapak mekanizmasında biriken toz + pislik nedeniyle zorlanıyor olabilir kapağın yağlanması gerekir.