Kapı altı ledlendirme [Araştırma Konusudur]

cekY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar, aracım 2011 Insignia, Astra ile kullandıkları bir çok ampül aynı. Bunlara iç aydınlatmalarda dahil. Aracım 3 yaşına girdi gireli ufak tefek değişiklikler yapmak istiyorum. Bu değişikliklere ışıklardan başlamak istedim. Şuanda araştırma kısmındayım. Hangisi daha iyi, en iyi aydınlatmayı sağlar ve benzeri sorulara cevap arıyorum. İç aydınlatmalar(Tavan,Okuma lambası) tamam fakat, ayak aydınlatmaları, torpido ve bagaj aydınlatması için yanılmıyorsam 42mm festoon(soffit) led gerekiyor.

Ülkemizde aradığım özellikte bulabildiğim markalı tek ampül PHOTON 10 Watt Sofit LED 41 mm 6000K 85d044 internette 30 lira civarında tanesi. Bize gerekli olan en az 6 adet. Yedekte olsun 10 tane gerekli.

Ya da;

SOFİT 3'LÜ LED veyahut bunun 6 ledli olanı SOFİT 6'LI LED

Aramızda yapan arkadaşlar vardır tahmin ediyorum, yardımlarını bekliyorum..

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kapı altı ledlendirme [Araştırma Konusudur]

Aydinlatma işi çok geniş tercih size bağlı olarak değişir beyaz iç aydinlatma çok yakışıyor yabanci sitelerden ebay aliexpres buradan hesapli ve bolca sayida almaniz mümkün

Ayak altina paspaslarin o kisima şerit led bile kullanabilirsiniz tamamen kişisel tercihinize bağlı

cekY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benimde yapmak istediğim beyaz led. araştırdıklarım hep beyaz led üzerine fakat kapı altı için uygun olan ledi bulamadım. Türkiye'de bulunabilicek yerler neresidir? İnternetten almam mümkün mü Türkiye içinde? bunlara cevap arıyorum aslında. ebay, alibaba vb sitelerde istediğim gibi 41mm soffit beyaz ledler mevcut fakat bana ulaşma süreci uzun süreceği için pek sıcak bakmıyorum o konuya.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ayak altı aydınlatmaları samsungun POWER LED leri ile yapabilirsin.3W  tavsiye edilir .

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kapi alti led derken logo dan bahsediyorsunuz sanırım gayet güzel urunler var 100 TL ye

Dediniz gibi 15-20 gün sürüyor yabanci sitelerden ama uygun fiyata bolca aliyorsunuz ülkemizde pahali malesef

cekY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adRe J link' Alıntı:
Kapi alti led derken logo dan bahsediyorsunuz sanırım gayet güzel urunler var 100 TL ye

Dediniz gibi 15-20 gün sürüyor yabanci sitelerden ama uygun fiyata bolca aliyorsunuz ülkemizde pahali malesef
evet logonun bağlandığı yer fakat ben logo değil ampülünü istiyorum. astra j'de örneğin sol sürücü kapısını açtığımızda yeri aydınlatan ışık var mı yok mu bilmiyorum. belki bu yüzden anlatamadım derdimi :)

sallierim link' Alıntı:
ayak altı aydınlatmaları samsungun POWER LED leri ile yapabilirsin.3W  tavsiye edilir .
ilginize teşekkürler, samsung'un şerit ledlerinden mi bahsediyorsunuz anlayamadım.

Edit: bahsettiğim ampül bu şekilde;
264_SB.gif

ve bu şekilde yeri aydınlatıyor

IMG_0128.jpg

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şerit led değil hocam Power Led

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

İçeriden tavan lambasından hat çekilerek plastik döşeme altına power led takılabilir. Sökme takma malzeme 50 liraya oto elektrikçilerde yaptırabilirsiniz.

cekY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
Şerit led değil hocam Power Led
Anladım teşekkürler fakat yeri hazır varken ampül takmayı tercih ediyorum. :)

madmax50 link' Alıntı:
İçeriden tavan lambasından hat çekilerek plastik döşeme altına power led takılabilir. Sökme takma malzeme 50 liraya oto elektrikçilerde yaptırabilirsiniz.
hat çekmeye bile gerek yok hemen oracıkda ampül yuvası ve içinde orjinal sarı ampülü zaten var. :)

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

cekY link' Alıntı:
hat çekmeye bile gerek yok hemen oracıkda ampül yuvası ve içinde orjinal sarı ampülü zaten var. :)

Pardon araç insigniaymış, o zaman sarı ampülü söküp led ampul takın tamamdır :)