Kapi kilidi

flybird

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra b nin uzaktan kumandasi ile kap1lar1 kilitlerken sürücü kap1s1 kilitlenmiyor. kilitlemenin mekanik sesi geliyor ama sürücü kapisi kilitlenmediinden dier kap1larda kilitlenip aç1l1yor. Anahtarla kap1 üzerinden kilitlediimde bu sorun olusmuyor, normal kilitleniyor.
Sorun nerede acaba, benim yapabileceim birsey midir?
Birde iki anahtar kullan1yoruz.Birinin pili bittiinden kap1 üzerinden kilitliyorduk, onun etkisi olmus olabilir heralde..

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı şey sürücü kapısı açıkkende oluyor büyük ihtimalle aracın kapıyı açık olarak algılıyor

flybird

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gokalp' Alıntı:
aynı şey sürücü kapısı açıkkende oluyor büyük ihtimalle aracın kapıyı açık olarak algılıyor
ama elle ve anahtarla manuel olarak kilitleniyor. Galiba ondan deil..

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anahtarla kilitlerken mekanık sistemi elle hareket ettirdiğinden dolayı kilitleniyor olabilir

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
kapı butonu bakılacak eğer sorun yoksa ki yokturr sorun olsa iç tavan lambası sönmezz sol merkezi kilit motoru bozukk değişmesi gerekirr.

sinkar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı olay benimde benim vectradada oldu fakat bu olay daha öncedende olmuştu birkaç gün sonra düzelmişti şimdi 1-2 haftadır otomatik kilidi açtığımda sol ön kapı kilidi açılmıyor arka kapıyı açarak sol ön kapı kilidini elle açıyorum. kapatırken otomatik olarak kilitlediğimde tabiki kapanmıyor ön kapıyı kapatıp arka kapının oradan ön kapı kilidine elle basıp kapıları kilitliyorum sonra arka kapıyı kapatıyorum.
arkadaşlar mutlaka bununda pratik bir çözüm yolu vardır ama ne acaba

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
arkadasla o motorlar pahalı 120 lıra
tamırı 50 60 lıra
yurtdısından 10 tane gelecek
geldıgınde bıldırım

corsa38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sey benim corsa c dede basımda dert kılıt mekanızması komple degısıyor sol arka kapanmıyo yenısı 180 ytl cıkmasıda kartal sanyınde cıkmacılarda 75ytl ıztıyo yanı kapıya en az 100 lıra sıkısmıs senın ankarada cıkmasını arastır ustaya soktur yıldız sanıyınden bul cıkma daha ucuza halletmıs olursun bu arada corsa c sol araka kapı mekanızmasınında cıkmasını sor sana zahmet :D:D

sinkar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra b nin uzaktan kumandasi ile kap1lar1 kilitlerken sürücü kap1s1 kilitlenmiyor. kilitlemenin mekanik sesi geliyor ama sürücü kapisi kilitlenmediinden dier kap1larda kilitlenip aç1l1yor. Anahtarla kap1 üzerinden kilitlediimde bu sorun olusmuyor, normal kilitleniyor.
arkadaşlar olay bence mekanik bir sorun aynı sorun bendede vardı bugün kapı döşemesini söküp alta bağlantılara bir bakayım dedim alt taraftaki vidaları söktüm kapı döşemesini sökmek için biraz zorladım fakat yerinden çıkmayınca tekrar vidaları yerine taktım kumandayla kilitlediğimde normal kilitlemeye başladı sanırım sistemde küçük bir sıkışma ve kastırma vardı ben uğraşırken düzeldi. kilidin motorunda olsa anahtarla kilitlerken de çalışmaz