Kapı Kolu İçi Power Led uygulaması

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 adet power led = 6 tl
2 adet direnç = 2 tl
işçilik= 50 tl

1.5 yıl sonra zar zor yapmaya ikna ettiğim bi' opel ustası sayesinde ben de taktırabildim artık. Yalnız beklediğime değdiğini düşünüyorum. ևünkü ledleri cam düğmelerine değil opel'in elektronik haritasındaki yola göre vites altı ledle senkronize şekilde bağladık. Böylece kapı içi ledler aynı vites altı gibi dimmer'li yani azalıp artan şekilde senkronize olarak yanıp sönüyor. Ledleri  bir elektronikçiden aldım. televizyoncuda da dirençleri taktırdım. gerisi de ustanın işi. İşlem epey uzun sürdü çünkü kapılar, far düğmesinin olduğu bölüm, vitesin olduğu taraf dahil sökülüyor. Bu da Videosu.

Opel Astra J Sport Kapı Kolu İçi Led Uygulaması

Sıradaki ve son uygulamam ise dışardaki kapı kollarının alt kısmına bmw'lerdeki gibi led taktırmak. Ona da 175 Tl istediler bakalım.

ttt35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kapı Kolu İçi Power Led uygulaması

Güzel olmuşş  bravoo

yinkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kapılar açılınca neden yansın ki ? Ben mi yanlış anladım arkadaşlar

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2 adet power led = 6 tl
2 adet direnç = 2 tl

??? ??? ??? ??? ???

abi bunları nerden aldın bu fiyata.max 2 adet led 3 lira 2 adet direnc 10 krştur.3.10 krşluk şeyi sana 8 liraya satan adama diyecek söz bulamıyorum.

ben 250 direnci 5 liraya aldım...

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Valla süper olmuş, güle güle kullan. Şu BMW tarzı ledler de ayrıca süper olacaktır diye tahmin ediyorum.

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
2 adet power led = 6 tl
2 adet direnç = 2 tl

??? ??? ??? ??? ???

abi bunları nerden aldın bu fiyata.max 2 adet led 3 lira 2 adet direnc 10 krştur.3.10 krşluk şeyi sana 8 liraya satan adama diyecek söz bulamıyorum.

ben 250 direnci 5 liraya aldım...

Doğru diyorsun dostum da şimdi adamın dükkanına gidip 10 kuruş vermek de pek hoş olmaz di mi :) Hani senin gibib toptan alsam neyse de boşver siftah yapsın 5 tl ne beni batırır ne de onu zengin eder.

danger link' Alıntı:
Kapılar açılınca neden yansın ki ? Ben mi yanlış anladım arkadaşlar

Video'yu çekerken araç hareket halinde değildi. Ben arka taraftaydım. Hareket halindeyken geceleri led devamlı yanar. Videoyu bu şekilde araç kaplıyken çekmemin nedeni ledlerin yanarken ve sönerken birden sönmediğini göstermekti. ևünkü cam düğmelerine bağlayınca bu şekilde olmuyor. Araç kapalıyken kapıların açıldığında bu ledlerin yanmasının nedeni ise tamamen ambiyans yaratılmak istenmesi.

GNSpower link' Alıntı:
Valla süper olmuş, güle güle kullan. şu BMW tarzı ledler de ayrıca süper olacaktır diye tahmin ediyorum.

֜stad çok teşekkür ederim. Bunu yaptırmamdakien büyük vesile senin bunu gerçekleştirip forumda paylaşman olmuştu :)

ttt35 link' Alıntı:
Güzel olmuşş  bravoo

Eyvallah sağolasın

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim de vites altı ledlerini sonradan yaptım.orjinali gibi yanıyor.birden yanıp birden sönmüyor.farlarla senkronize.kapı koluna da yapacam.power ledi 1w mi 3w mi kullandınız?

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

kapı koluna bu uygulamayı yapmak bu kadar basit mi herkez kendi yapıyor ya valla birgün bende niyetimi bozup  ne olursa olsun yapıcam artık kemik bıçaga kadar dayandı yeter ulaaann ::)