kapılara kompenant taktıracak arkadaşlara...

emqare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: kapılara kompenant taktıracak arkadaşlara...

feyyaz91 link' Alıntı:
ivedikte yaptırdım kac kere soktuler taktılar cihazı ama sonuc aynı parazit. bitane parazit kesici taktık cozmedi cadence parazit giderici dediler onu taktık yine cozmedi. gain ayarlarından kısacaz yoksa parazit gelir dediler. sesi kıstıktan sonra ben ne anladım amfiden. önlerde jbl kompenant arkada cadence kompenant amfide edison acaba paraziti hangisi yapıyor sizce?. converterı değiştirdiler yine aynısı. kazım karabekirede gittim ordada cozemediler ve bir daha hayatta gitmem kazım karabekire.

2400W edison amfi kullanıyorum bende.Ana ünite olarak naviin nvn 506 navigasyon var.Parazit hem amfiden hemde ses ve elektrk kablolarını aynı yerden geçirmişler ondan kaynaklanıyor gibi geldi bana.Kablo güzergahını kontrol etmenizde yarar var.

Kaleli-ati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

ouzhn06 link' Alıntı:
Bildiğim için değil de ben config menüsünde sinyal ses ayari yuksek orta alcak diye bir ayar var diye hatirliyorum. Ordan yapsanız duzelmez mi ki acaba?
Menüden en kısık ayara getirdim hatta servise gittiğimde tamamen iptal ettirmek istediğimi söyledim nafile dörtlüleri yakınca kilise çanı gibi çalıyor şerefsiz  :)

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

emqare link' Alıntı:
2400W edison amfi kullanıyorum bende.Ana ünite olarak naviin nvn 506 navigasyon var.Parazit hem amfiden hemde ses ve elektrk kablolarını aynı yerden geçirmişler ondan kaynaklanıyor gibi geldi bana.Kablo güzergahını kontrol etmenizde yarar var.

O Kadar acemi değillerdir. Cadecen parazit kesici kullanmayı düşündüklerine göre biraz işi biliyorlar.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Cosmo link' Alıntı:
Benim arabada on park sensoru sinyal ve uyari sesleri on hoparlorlerden geliyor, arka park sensorunun sesi arka hoparlorden geliyor sanki...

Orijinal sistemse sorun kablo bağlantısında. Sistemde sol ön hoparlör çıkışına sinyal sesleri veriliyor. Bizim sistemde RCA çıkışı olmadığı için dönüştürücü ile amfi çıkışı sağlanıyor. RCA dönüştürücü giriişi sol ön hoparlöre bağlanırsa ses yükselir. Dönüştürücü bağlantısı farklı bir hoparlör çıkışından alınırsa sorun kalmaz.

Cihangir_87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Acaba bu uyarı ve ikaz seslerinin takılan amfi ile birlikte çok çıkması infinity ses sistemi opsiyonu içinde geçerlimidir ::)

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Cihangir_87 link' Alıntı:
Acaba bu uyarı ve ikaz seslerinin takılan amfi ile birlikte çok çıkması infinity ses sistemi opsiyonu içinde geçerlimidir ::)

Kesinlikle değil, dediğim gibi bu bir montaj hatası.

feyyaz91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Orijinal sistemse sorun kablo bağlantısında. Sistemde sol ön hoparlör çıkışına sinyal sesleri veriliyor. Bizim sistemde RCA çıkışı olmadığı için dönüştürücü ile amfi çıkışı sağlanıyor. RCA dönüştürücü giriişi sol ön hoparlöre bağlanırsa ses yükselir. Dönüştürücü bağlantısı farklı bir hoparlör çıkışından alınırsa sorun kalmaz.
ilk başta arka hoporlerden verdiler bu seferde ikaz sesleri gelmiyor birazda ben kaşındım o yuzden önlerden aldılar.kaliteli dönüştürücü tavsiyeniz varmı acaba. artık söke taka bende öğrendim kendim bile yapabilirim.

feyyaz91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugun profesyonel muzik sistemi yapan birine gösterdim kablo ve tesisatta ilgili bir sorun değil cihazdan kaynaklanıyor dedi. cihazı resetlesem düzelirmi çünkü ilk taktıklarında parazit gelmiyordu yoksa cihazımı değiştirtireyim.

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cihazı resetlemeniz parazit yapma durumunu değiştirmeyecektir. İlk başta kablo tesisatını başka bir ustaya kontrol ettirin. Eğer bu usta da aynı şeyi söylerse cihaz için değişim talep edin.