Kaputa taş çarpması

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar o kadar güzel yollarımız var ki,millet araba solluyo avrupada,biz burada nerdeyse taş solluycaz??? Yurdumun toprağında inşaat bitmiyo ki,bi asfalt dökülüyo,15 gün sonra aynı yerde iski çalışma yapıyo,o bitiyo bu sefer doğalgaz için mantar tarlasına çeviriyolar her yeri,ama kimse demiyo ki,ya bu etrafa saçılan taşlar gider birinin arabasına,adam arabasının üstüne titrerken yazık olur?

Hayır internetten de araştırma yaptım,bizim arkadaşlara da sordum ama bu olaylar epey meşhurmuş,benim haberim yokmuş :) ,meğerse herkesin arabasının kaputuna taş çarpmış ve üzülüyomuş:D

Ya geçen gün arabayla giderken ön cama bi şey şıp dedi damladı:D Allah'tan kırılmaz cam yaptırmışız dedim.Ondan sonra 1 saat geçmedi bu sefer yine bi şey şıp dedi damladı:D .Ben gazlamaya devam ettim..Ama garaja girip lambanın altında arabayı inceleyince bi gördüm ki,kaputta orjinal olmayan aksesuarlar var:mad:

Şimdi sizden yardım istiyorum,bilen arkadaşlar lütfen bana yardımcı olun,arabanın boyası metalik gümüş,çizik olan yerleri pastayla hallettim ama,toplu iğne başı kadar bi yer var ki,adeta altı gözüküyo,macunu bile hafiften yemiş,ama çok küçük.Buraya ne yapılabilir?Yani belli olmaması için ne yapmam gerekir?İnce fırçayla boyasak iz yapacak?Arkadaşlar fikir verin bana lütfen...teşekkürler

getrag84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boyadaki çukurları ince bir fırçayla aracın kendi boyasıyla doldur.
hatta biraz da kabarık dursun .kuruyunca pastayla fazlalıkları alınınca
çok dikkatli bakmazsan belli olmaz.:good:

yusufaltintepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla boya hakkında bilgim yok ama o işini hallettikten sonra bence kaputa film çektir en azından tavsiyem olsum :good:

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yusufaltintepe' Alıntı:
valla boya hakkında bilgim yok ama o işini hallettikten sonra bence kaputa film çektir en azından tavsiyem olsum :good:

Haklısın Yusuf,araç ilk alındığında en doğrusu kaput filmi çektirmek.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen, serviste rica ederseniz hemen iki dk. ufak şişede aracın aynı boya kod numarasıyla rütuş boyaları var. fırçayla hafif doldururlar.Bir de pasta cila yaparsınız üstüne zaten çok küçük bir boşlukmuş hallolur bu şekilde. benimde çamurlukta iğne kadar ufak kazınma vardı, rica etmiştim aynı yöntemle halletmişlerdi.

SERKAN_61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence az bişe kalsın o da nazarlığı olur bana bunu diyen servis

arabayı aldığımız ilk günn giderken malesef önden giden arabanın lastiğinden atlayan taş sonucu bi ufak yaralan ma oldu kaputta rtüşladılar bişey yaptılar dedik kapandı mı az bişeycik kaldıı o kadarcıkta olsunn dediler bana siz düşünün gerisini

yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yusufaltintepe' Alıntı:

ama bu filmlerde yıkamada tazikli sunun etkisiyle soyuluyor diyolar ?????????
resim7yc1.jpg

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar valla hepiniz sağolun,biz şimdi buraya orjinal boyayı hafiften damlattık yaptırdık diyelim,haliyle bu boya dış bükey olacak,peki pastayla bunu arabanın normal boya hizasına getirebilecek miyiz?yani pasta bunu nekadar inceltir ki?