Karbon kaplama (WTP)

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Karbon kaplama,aslında ingilizce ''water transfer print'' olarak adlandırılan suda desen transferi olayıdır...
Biz her nekadar karbon kaplama desekte,karbon kullanılan desenlerden sadece bir tanesidir. Ahşap görünüm,mermer görünüm vs gibi birçok şekli vardır.
Uygulama yapılacak ürün yüzeyine istenilen bir desenin, özel tezgahlar, desen filmleri ve üretim kimyasalları kullanılarak uygulanmasıdır.Yurt dışında başlıca İtalya, Almanya, İngiltere, Japonya gibi ülkelerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Sistemin avantajı 3 boyutlu olarak (simetrik ya da asimetrik); plastik (ABS, PC, PU, PP, PVC...), metal(demir, aliminyum, zamak, bakır...), balkalit, cam, seramik, ağaç vb.. her türlü malzeme yüzeyine uygulanabilmesidir.
Uygulama şekli ; Kaplanacak parça temizlenir,eski boya,yağ,kir vs den arındırılır,zemin hazırlanır,alt boya uygulanır,özel kaplama makinasında , kendi kimyasal katkıları ile desen transferi yapılır,isteğe göre 3 kat parlak,yarı mat veya mat özel vernik uygulanır ,UV ye dayanıklı , 3 boyut görünümlü karbon desen elde edilir...

normalde karbon kaplama var ama bu olay farklıymış kaplama değil direk boya 3 şekilde yapıyorlarmış mat, parlak, yarı mat olarak uyguluyorlarmış süper gözüküyo gs kaplama yapmaktansa bu çok daha güzel bence .

05122009202.jpg

Resim003-2.jpg

Resim002-4.jpg

1.jpg

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fakat sizin gösterdiklerinizin karbon fiber ile alakası yok..Gerçek karbon fiber parçalar kaplama değildir.Bu gösterdiklerinizdekiler sadece immitasyon , karbon-fiber deseni. Bu sebeple bahsettiğiniz olay doğru , fakat orjinal karbon fiber şudur:

800px-Kohlenstofffasermatte.jpg

Translate edilmiş tanımı :
Karbon fiber plastik bir reçine ve yara veya karbon fiber gibi kompozit malzemeler oluşturmak için kalıplanmış plastik takviyeli (ayrıca karbon fiber)-ağırlık oranı malzeme yüksek bir güç sağlamak için başvurulan kombine edilebilir ve bir çok farklı örgü modelleri vardır. Karbon fiber yoğunluğu da önemli çelik yoğunluğu daha ideal uygulamaları için düşük ağırlık gerektiren yapım düşük. [2] yüksek gerilme direnci gibi karbon fiber özellikleri, düşük ağırlık ve düşük termal genleşme çok popüler hale havacılık, inşaat mühendisliği, askeri ve Motorsports yanı sıra diğer rekabet sporları ile. Ancak, görece, benzer malzemeler için fiberglas veya plastik gibi karşılaştırıldığında pahalıdır. Carbon fiber çok zaman uzatılmış veya bükülmüş, güçlü ama zayıf zaman sıkıştırılmış veya yüksek şok (örneğin karbon fiber çubuk maruz bükmek için son derece zor, ama kolay bir çekiçle vurmak) çatlamak olacaktır.

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emre zaten bu carbon fiber değilki bu sadece boya kaplama olmadığını söylemek istedim ben normalde carbon fiber kaplattııyolar arabalarına kaplamayıda ben sevmiyorum bunu buldum boyayla yapıyor bunu kaplama değil yani ;)