Karter tapasi

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı hafta sonları arkadaşlar aracımin 80000 bakımını yaptırırken usta tapayı sökerken dediki tapa yalama olmuş dedi soktu yuvasından halka gibi tapa dişleri çıktı tapa yapacağız dedi tornacı çağırdı yuva yaptı bide tapa yaptılar ustaya dedim bir sorun olurmu hiç bir şey olmaz dedi garanti verdi sizce bir sorun olurmu orjinal tapasindan farklı 2000 km gezdim yağ kaçırma filan olmadı ayrica

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Genelde tapaları çelik malzemeden imal ediliyor.
Karter ise alüminyum alaşım olduğu için, tapayi takarken
Diş atlatmak veya diş sıyırmak dediğimiz olay olur.
Burada zarar gören tapa değil genelde karter oluyor. Bu tamamen tapayi takan işçinin hatasıdır.
Eğer damlatma olmuyorsa sorun olacağını düşünmüyorum.
Geçmişte benimde başıma geldi.
Ben kartere klavuz çekerek hallettim.

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hüseyin bey cevabınız için teşekkürler araçta orjinal parca dışında larca canımı sıkıyor ama usta iyidir sorun olmaz dedi 80 binde karter tapasi değişik bir şey olunca tuhaf geldi

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Maalesef aynı sorun benim de başıma geldi.Aşırı sıkıyorlar ondan oluyor.Yağ damlatmadığı sürece sorun olmuyor.

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah ne verdiyse sıkıyorlar sonra böyle oluyor. Yağ kaçırmadığı sürece sorun olmaz hatta içinize sinmediyse 100000 bakımında yeni karter alırsınız hem karter dibinde bir süre sonra oluşan kurumlardan kurtulmuş olursunuz.
Benim sol motor kulağını tabancayla mı sıktılar naptılarsa braketini çatlatmışlar geçen sökerken yalama yaptı, klavuz çekerken çat dedi kocaman alüminyum alaşım parça dağıldı gitti. Parçayı bulmak imkansız, alüminyum kaynakla kurtardık çok şükür..

yolcu60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eskisinden sağlam oldu emin olun ama o tapayı hayvan gibi sıkan kişi ustyım diye ortalarda dolaşıyo

seckins33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim ustalarda tork bilgisi diye bir şey yok ki.Fazla sıkınca sağlam olduğunu düşünüyorlar.Halbuki çok fazla sıkmakla, gevşek bırakmak arasında hiçbir fark yoktur.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yağ filitresi, bujiler, teker bijonları fazla sıkılmaz ama sen gel de bunu bizim ustalara anlat. Sanırım değişim sırasında buji kırılması bizim ülkemize has bir şey olmalı. Ben teker bijonlarını sökebilmek için kamyoncular gibi bagajımda 70 cm lik çelik boru taşıyorum.