kasko ve trafik sigortasında küçük şehrin avantajı

barbaros_y

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar arkadaşlar,
benim bir sorum olacak sizlere. istanbulda bir çok yabancı il plakası görüyorum . bildiğim kadarıyla trafik sigortasında ve kaskoda istanbula göre daha uygun fiyatlara poliçelerini yenileyebiliyorlar. benim merak ettiğim bu farkların ne kadar olduğu.? yani yılda 300-400 gibi bir fiyat farkı olacaksa bende bunu değerlendireyim. sonuçta ikametgahımı başka şehre alabilme şansım var.

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: kasko ve trafik sigortasında küçük şehrin avantajı

Kasko+trafik sigortasında toplam yılda yaklaşık 400 tl fark edebilir.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Trafik sigortası 153 ₺ aradaki farkı siz hesaplayın. Kaskoda çok avantajım olmamıştı 150 ₺ civarı. 720 ₺ kaskomda %65 indirim ve %17 meslek indirimiyle.  Ben ilk yılda amorti edip cebime para da kalmıştı. Plakayı taşıyacağınız ilde oturan varsa sigortayı bir sorun her aracın aynı. Kendi sigortanızla karşılaştırıp ona göre karar verirsiniz.

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Büyükşehirler harici diğer iller bayağı indirimli oluyor, benim trafik sigortam 188 tl kaskom 630 tl tuttu bu sene, ancak İstanbul da 06 plaka harici yolda sıkıştırılma, trafik cezası, çektirilme ve sürekli hırsızlığa uğrama gibi sorunlar oluyor. Devamlı İstanbul da kullanıyorsanız 06 plaka harici tavsiye etmem.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

niko22 link' Alıntı:
Büyükşehirler harici diğer iller bayağı indirimli oluyor, benim trafik sigortam 188 tl kaskom 630 tl tuttu bu sene, ancak İstanbul da 06 plaka harici yolda sıkıştırılma, trafik cezası, çektirilme ve sürekli hırsızlığa uğrama gibi sorunlar oluyor. Devamlı İstanbul da kullanıyorsanız 06 plaka harici tavsiye etmem.
Aynen istanbulda bu riskte var.
Nasil olsa yabanci hosgeldin diyebilirler.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu uygulamayı yapan çok var, yakında bunun içinde bir tedbir alırlar diye tahmin ediyorum.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

niko22 link' Alıntı:

06'nın canını seveyim. Açamadığı kapı yok memleketimin :D

onur.ckmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

niko22 link' Alıntı:
Aracı aldığımda plakayı değiştirmedim plakam 10 ve İstanbulda ikamet ediyorum ama şuana kadar Allah'a şükür bir problem yaşamadım :) Trafik sigortası ve Kasko yaşım genç olması ve aracın yeni olmasından dolayı 2300 TL tuttu İstanbul plaka olsaydı ne olurdu acaba :)

barbaros_y

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onur.ckmk link' Alıntı:
Aracı aldığımda plakayı değiştirmedim plakam 10 ve İstanbulda ikamet ediyorum ama şuana kadar Allah'a şükür bir problem yaşamadım :) Trafik sigortası ve Kasko yaşım genç olması ve aracın yeni olmasından dolayı 2300 TL tuttu İstanbul plaka olsaydı ne olurdu acaba :)
yüksek tutmuş gerçekten ben geçen sene 3,000 liralık hasar kaydı ile toplamda 2,350tl ödedim. tabi araç 2 yaşında ve kasko edilen tutarda önemli.
OGOKTAS link' Alıntı:
Bu uygulamayı yapan çok var, yakında bunun içinde bir tedbir alırlar diye tahmin ediyorum.
evet zaten odak opel ile görüştüm ikametgah neresi ise merniste orası çıkar plaka oraya ait olur dedi. açıkcası istanbulda 59 plaka dolu nedenini böylece anlamış oluyoruz.
BÜLENT link' Alıntı:
Aynen istanbulda bu riskte var.
Nasil olsa yabanci hosgeldin diyebilirler.
aynen öyle katılıyorum. nişanlım bursada olduğundan 2 haftada bir bursaya gidiyorum. malumunuz 99 civic'lerden hiç bahsetmiyorum ama çoğu araba 34 plakaya yol vermez hatta üstüme sürüyorlar. bursalı olan bilir atıcılar mahallesi, yıldırım, yeşilova bunlar bursanın teksasıdır.